Polska oferuje możliwości inwestycji w infrastrukturę na przyszłość

Polska oferuje możliwości inwestycji w infrastrukturę na przyszłość

Sympozjum, które odbyło się w siedzibie Foment w Barcelonie, skupiało się, z komercyjnego i prawnego punktu widzenia, na takich obszarach jak infrastruktura, logistyka, transport i energie odnawialne.

Sympozjum otworzył A Karolina SimkaKonsul Generalny RP w Barcelonie, Stefana BakiraPrzewodniczący Rady Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej, Jose Ignacio PradasaRegionalny Dyrektor ds. Handlu i ICEX Katalonia Kiliana Garciidyrektor Departamentu Międzynarodowego Promocji Akcji.

za nimi, Dorota Szcześniak, Dyrektor Faktoringu Międzynarodowego w Banco Santander Polska przeprowadził analizę ekonomiczną polskiego rynku i wyjaśnił istnienie Banco Santander, drugiego najważniejszego banku w Polsce z 6,7 mln klientów i 12% udziałem w rynku kredytów i depozytów.

[Img #34073]Alejandra PerezDyrektor ds. Biznesu Międzynarodowego na Katalonię w Banco Santander wyjaśnił, w jaki sposób bank może wspierać swoich klientów w ich wdrożeniach w Polsce dzięki Działowi Biur Międzynarodowych i narzędziom takim jak Portal Handlowy Santander.

Katarzyna Kuzma i José Luis Villacampa Z Kancelarii Prawnej Domański Zakrzewski Palinka sp.k. Zajmowali się prawnymi aspektami kraju. Meria Lobet, Koordynator geograficzny Acció skomentował dobre praktyki, które firmy powinny wziąć pod uwagę; Juana Carlosa OrozcoDyrektor finansowy Grupo Celsa wyjaśnił swoje doświadczenia z wejściem na polski rynek i ostatecznie zamknął interwencje Małgorzata WytiskaDyrektor Krajowy Polskich Linii Lotniczych LOT na Hiszpanię i Portugalię, który przedstawił raport na temat połączeń lotniczych pomiędzy Katalonią a Polską.

Na zakończenie sympozjum był czas na spotkania Pomiędzy hiszpańskimi i polskimi firmami i stowarzyszeniami biznesowymi.

Kontekst polskiej gospodarki

the Polska gospodarka Nadal rośnie W wyjątkowo wysokich cenach od ponad 30 lat, co skłoniło wiele zagranicznych firm z różnych branż do podjęcia decyzji o nawiązaniu lub rozpoczęciu relacji biznesowych z krajem. Ten kontekst, w połączeniu z wyraźnym zainteresowaniem polskich rządów przyciąganiem inwestycji zagranicznych, spowodował, że Polska jest obecnie… Doskonała platforma do koordynacji działań w innych ciekawych krajach sąsiadującychJak republiki bałtyckie czy kraje skandynawskie. Podobnie zaangażowanie polskich władz w tym zakresie Regeneracja, zrównoważony rozwój i innowacjeGeneruje wymierne możliwości zatrudnienia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *