Polska ogłasza kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Polska ogłasza kandydaturę do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Kraków (Polska) – Prezydent Polski Andrzej Duda ogłosił w środę kandydaturę swojego kraju na gospodarza Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 r. podczas Europejskiej Konferencji Sportu i Turystyki, która odbyła się w Zakopanem (na południu).

„Pragnę ogłosić, że po konsultacjach z kierownictwem PKOl, Ministerstwem Sportu, jego współpracownikami i rządem naszą ambicją i intencją jest dążenie do zorganizowania Letnich Igrzysk Olimpijskich w naszym kraju w 2036 roku ,” On zadeklarował.

Duda wspomniał, jak Polsce i Ukrainie udało się zorganizować Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012, a także trzecią edycję Igrzysk Europejskich, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca tego roku pomiędzy Krakowem a Małopolską.

Prezydent podkreślił, że do tego czasu Polska będzie w 100% przygotowana infrastrukturalnie, gdyż zostanie ukończony projekt Dużego Portu Lotniczego Warszawa, tzw. „Centralny Port Komunikacyjny”, a także dodatkowe 3000 kilometrów autostrad i autostrad.

„Będziemy mieli duży, bardzo nowoczesny port lotniczy wyposażony w sieć kolejową” – powiedział, wyrażając nadzieję, że 13 lat do 2036 roku wystarczy, aby spełnić niezbędne wymagania nie tylko na poziomie infrastruktury, ale także w zakresie infrastruktura. Boisko sportowe.

Duda wskazał, że w najbliższych dniach przygotuje list skierowany do Prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha, który Prezydent PKOl przekaże mu 6 października.

„Obiecuję, że osobiście zaangażuję się w zapewnienie możliwości zorganizowania letnich igrzysk olimpijskich” – powiedział prezydent.

Jak dotąd istnieją trzy kandydatury na organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku: Meksyk, Indonezja i Turcja.

Istnieją także propozycje obchodów go w Egipcie, Kanadzie, Korei Południowej, Chinach, Indiach, Katarze, Węgrzech, Włoszech, Danii oraz wspólny projekt organizacyjny Niemiec i Izraela w stulecie Igrzysk Berlińskich w 1936 roku.

przez: Evie

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *