Polska. – Polska ratyfikuje zakaz wjazdu rosyjskich i białoruskich ciężarówek do kraju – Hiszpania

Polska.  – Polska ratyfikuje zakaz wjazdu rosyjskich i białoruskich ciężarówek do kraju – Hiszpania

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Polski podpisało w poniedziałek dekret zakazujący wjazdu przez granicę ciężarówkom z rosyjskimi i białoruskimi tablicami rejestracyjnymi od 1 czerwca „do odwołania”.

Polskie władze ogłosiły to już w zeszłym tygodniu, chociaż dopiero w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński podpisał dekret, który został już opublikowany na oficjalnych kanałach rządowych.

Środek obejmuje ciężarówki, ciągniki, przyczepy i inne rodzaje pojazdów z rosyjskimi i białoruskimi tablicami rejestracyjnymi, a także pociągi zarejestrowane na terytoriach tych krajów – podała polska agencja informacyjna.

Ta decyzja pogłębia rozdźwięk między władzami Białorusi i Polski, kraju, który już w lutym nakazał zamknięcie przejścia granicznego w Bobrownikach po aresztowaniu polskiego dziennikarza Andrzeja Buczpota, który został skazany na osiem lat więzienia za szkodę dla bezpieczeństwa narodowego . z kraju i podżeganie do nienawiści.

Słuchaj na żywo COPE, najlepszych rozmówców Radia. Jeśli chcesz, możesz pobrać aplikację COPE do iOS I android.

I pamiętaj, w COPE znajdziesz najlepszą analizę bieżących wydarzeń, nasze klucze komunikacyjne do zrozumienia wszystkiego wokół siebie, najlepsze historie, rozrywkę, a przede wszystkim te głosy, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *