Polska postrzega Argentynę jako główny kierunek handlu rolnego w Ameryce Południowej

Polska postrzega Argentynę jako główny kierunek handlu rolnego w Ameryce Południowej

„Polska znaczy Kraj pólJej historia bardzo ceni rolnictwo.” W tym wyrażeniu cykl 2019 Polska – w. inwestycja. Wstawić. innowacjaktóre odbyło się na początku tego miesiąca w SUM w La Casa Polaca w Buenos Aires.

Te słowa były na jego ustach Marcelli MinkAmbasador RP w Argentynie, który powitał Polscy biznesmeni odwiedzili Argentynę Promowanie dwustronnego biznesu, zwłaszcza w dziedzinie rolniczygdzie kraj europejski wyróżnia się Szósty producent rolny na starożytnym kontynencie.

Spotkanie było już wcześniej zorganizowane Polskie Biuro Handlu Zagranicznego i Inwestycji, Który otworzył swoje podwoje zaledwie rok i cztery miesiące temu i współpracuje z ambasadą i Polsko-Argentyńska Izba Gospodarcza Niezależnie.

„W marcu ubiegłego roku rozpocząłem ten kurs i traktujemy to jako początek Szansa na wprowadzenie Polski do Argentyny, gdyż dla wielu jest to miejsce egzotyczne i poradzieckie. Ideą jest zapewnienie przestrzeni, w której biznesmeni z obu krajów będą mogli kontynuować rozmowy, zdobywać informacje i ostatecznie osiągnąć sukces Biznes z obopólnymi korzyściami„L wyjaśnił pole informacyjne Dyrektor Polskiego Biura Handlowego, Karolina Barmuta.

Inicjatywa z pewnością odniosła sukces. Przybyły firmy Wielu przygotowało już plan rozliczeniowy, Chociaż oni też się starają Generowanie argentyńskich inwestycji W swoim kraju.

„Byliśmy zaskoczeni zainteresowaniem, jakie wzbudziło to spotkanie, oraz firmami, które stopniowo się pojawiają: jestem tego pewien Już niedługo zamkniemy historię sukcesu– skomentował Barmuta.

Dolar i jego skutki

Rada stwierdziła, że ​​przyjęła Dewaluacja walutyjedna firma była gotowa rozpocząć działalność lokalną, ale zdecydowała się zawiesić prace. „Nagle rynek się zmienił, a polska firma wolała zwolnić, aż sytuacja stanie się bardziej korzystna”.. Biznesplan nagle przewrócił się do góry nogami i wszystko się zmieniło, głównie dlatego, że popyt na ich ekskluzywne produkty już nigdy nie był taki, jak wcześniej.

Pomimo takiego scenariusza Barmuta podkreślał, że rozmawiając z inwestorami woli podkreślać, że najważniejsze jest „być tam”. „Rozumiem powody komercyjne, gdy decydują się na zawieszenie, ale z drugiej strony Tłumaczę im, że w Argentynie zawsze tak jest. Nie ma znaczenia, kiedy zaczniesz, musisz zrobić pierwszy krok. TMoże bez ogromnej inwestycji, ale przynajmniej bądź obecny Poprzez przedstawiciela, podstawową rejestrację firmy lub marki, aby otworzyć drzwi do kolejnych kroków, gdy na rynku będzie znacznie lepsza sytuacja. Dla mnie, Kryzys czy nie kryzys niewiele zmienia„, on twierdził.

Barmuta z potencjalnym polskim inwestorem w Argentynie

Idealne miejsce

„Dla Polski Argentyna jest najpopularniejszym kierunkiem biznesowym i inwestycyjnym w Ameryce Południowej, Więcej niż BrazyliaKtóra znana jest z trudności we wprowadzaniu nowych produktów na rynek i ponoszonych przez nią kosztów. Argentyna jest Bardziej europejsko Ze względu na imigrację, Polacy postrzegają tutejsze społeczeństwo polskie jako bardzo rozwinięte, zwłaszcza z klasy średniej i wyższej.

Zapytana, dlaczego kraj europejski wybrał Argentynę, najpierw podkreśliła, dlaczego tak się stało „Rozległość i jej niewykorzystany potencjał.” „Polacy widzą szansę dla Rozwój większej liczby sektorów, które nie ograniczają się do górnictwa i rolnictwa, które odgrywają kluczową rolę w lokalnej gospodarce. Ponadto wskazują wpis Technologia europejskawedług Polska spełnia wszystkie standardy UEDodał, że jest to coś, co stanowi gigantyczną wartość dodaną.

Podstawowa umowa

Od 2018 roku Polskie Biuro Handlowe pracuje nad… Dwustronne porozumienie w sprawie wyeliminowania podwójnego opodatkowania.

Fakt jest taki, że dziś polski inwestor, który chce z Polski inwestować w Argentynie, musi to zrobić Płać podatki od swoich zysków zarówno w Argentynie, jak i w Polsce.

„Który Nie czyni to biznesu opłacalnym i utrudnia inwestycje.„To samo dzieje się w przypadku Argentyny w Polsce” – powiedział Barmuta.

Dlatego postępują w negocjacjach przy pomocy polskich przedsiębiorców, którzy już wyrazili zainteresowanie, oraz przy udziale posła. Juana Carlosa Villalongiktóry również był obecny na konferencji.

„To zostanie ustalone w Dwustronny ministerialny poziom instytucjonalny. Oczekujemy dobrych wyników.”

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *