Polska spółka zależna Allianz posiada 4,339% udziałów w AmRest

Polska spółka zależna Allianz posiada 4,339% udziałów w AmRest

Madryt, 18 maja. (Prasa Europa) –

Allianz Polka, polska spółka zależna Grupy Allianz, pozyskała 4,339% kapitału zakładowego operatora restauracji AmRest, stając się czwartym co do wielkości akcjonariuszem tej spółki.

Umorzenie to następuje po nabyciu łącznie 9.527.023 akcji Spółki. Przy obecnych cenach giełdowych udział polskiego ubezpieczyciela w AmRest jest wart ponad 49,3 mln euro. Warto zaznaczyć, że firma narodziła się w Polsce w 1993 roku, choć dopiero w 2018 roku przeniosła swoją siedzibę do Hiszpanii.

Konkretnie Allianz Polka będzie za Nationale-Nederlanden, która posiada 4,882% kapitału zakładowego AmRest, oraz Artal International, która posiada 5,177% akcji.

Za głównym kontrolerem firmy stoi Meksykanin Carlos Fernandez Gonzalez, który do 11 maja, czyli dnia zgromadzenia akcjonariuszy AmRest, pełnił funkcję dyrektora należącego do firmy.

AmRest, właściciel marek dla restauracji takich jak La Tagliatella czy Sushi Shop, zanotował w pierwszym kwartale tego roku zysk przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego w wysokości 1,7 mln euro, co oznacza 17-krotny wzrost tego, co osiągnięto rok do roku temu. , kiedy wygrał 100 000 euro.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *