Polska stoi przed wyzwaniami i prawdziwą historyczną szansą na rozwój

Polska stoi przed wyzwaniami i prawdziwą historyczną szansą na rozwój

(Dane przesłane przez firmę podpisującą)

– Pikau w DavosPrzed Polską stoją pewne wyzwania, ale to także realna, historyczna szansa na rozwój

Davosszwajcarski, 23 stycznia 2023 r /PRNewswire/ — Choć ostatnie lata charakteryzowały się wieloma wstrząsami na świecie, polska gospodarka okazała się bardzo odporna. Nasze możliwości i elastyczność w połączeniu z perspektywą udziału w najważniejszym wysiłku na rzecz odbudowy infrastruktury Ukrainy stwarzają dla Polski prawdziwie historyczne możliwości rozwoju” – powiedział Jerzy Kwiczki, Wiceprezes Pekow Bank SA w Davos.

„Dlaczego Polska? Wykorzystanie szansy w dobie przejścia od globalizacji do regionalizmu” – pod takim tytułem odbyła się pierwsza debata ekspercka zorganizowana w Domu Polskim podczas Światowego Forum Ekonomicznego w 2008 roku. Davos.

Jak przyznali wszyscy uczestnicy, globalne wydarzenia ostatnich lat zrewolucjonizowały charakter międzynarodowego handlu i produkcji, wywołując tendencję do skracania łańcuchów dostaw. Dla Polski jest to szansa, aby stać się regionalnym hubem dla producentów i operatorów, zapewniającym dobre otoczenie, w które warto inwestować i rozwijać własną działalność gospodarczą.

„Od ponad 30 lat Polska przyciąga wielu inwestorów zagranicznych, którzy cenią sobie otwartość naszego kraju, położenie geograficzne, stabilność gospodarczą i dostępność wielu dobrze wyszkolonych specjalistów. Nadszedł czas, abyśmy wspólnie wykorzystali tę szansę – sektor finansowy, przedsiębiorców, ustawodawców i całego społeczeństwa – i wynieść polską gospodarkę na wyższy poziom”.

Jerzy Kwičski uważa, że ​​taka transformacja jest możliwa m.in. dzięki transformacjom energetycznym i związanym z nimi możliwościom uzyskania przez przedsiębiorstwa dodatkowego finansowania lub skorzystania z ułatwień mających na celu odbudowę gospodarek UE po pandemii. Kluczową rolę odegrać ma także udział polskich firm i instytucji finansowych w powojennym procesie odbudowy Ukrainy.

Choć perspektywa zakończenia konfliktu za naszą wschodnią granicą wydaje się odległa, dotychczasowe doświadczenia pokazują, że powodzenie takiej operacji wymaga odpowiedniego przygotowania. Jerzy Kwičski oświadczył, że Bank Polski będzie wspierał wszystkie firmy, które wyrażą chęć uczestnictwa w spółce. Ekonomiści Pekow Bank SA szacują, że korzyści z zaangażowania Polski w odbudowę ukraińskiej infrastruktury mogą w przyszłości stanowić nawet 3,8% polskiego PKB.

Zobacz oryginalną treść: https://www.prnewswire.com/news-releases/pekao-en-davos-polonia-se-enfrenta-a-algunos-retos-ya-una-oportunidad-trueramente-historica-de-crecer-301727174.html

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *