Polska świętuje innowacje | euronews

Polska świętuje innowacje |  euronews

Postęp technologiczny wkracza obecnie w nasze życie. W województwie małopolskim mnożą się przypadki udanych start-upów, a samorząd stawia na innowacyjność najwyższy priorytet.

Reklama

Postęp technologiczny wkracza obecnie w nasze życie. W województwie małopolskim mnożą się przypadki udanych start-upów, a samorząd stawia na innowacyjność najwyższy priorytet.

Fakty o Małopolsce

kontakt.io Jest jedną z 49 000 innowacyjnych firm powstałych w województwie małopolskim, zwanym Małopolską.

Zaczęło się w 2013 roku od innowacyjnego pomysłu: segmentu serwisu internetowego pomagającego osobom niewidomym. Dziś jego młodzi programiści poprawili się „sygnalizacja karty”, co umożliwia śledzenie osób lub produktów. Jest już stosowany w 100 krajach.

„Ten wynalazek pozwolił nam stworzyć systemy w szpitalach, w których nie ma sygnału GSM. „Dzięki tej karcie możesz w czasie rzeczywistym określić lokalizację dowolnego lekarza lub pielęgniarki” – wyjaśnia Simon Nemzura, dyrektor generalny kontakt.io.

„Ten obszar jest pełen nowych talentów. Stale zatrudniamy współpracowników, którzy kształcili się na lokalnych uczelniach” – dodaje.

Angelika Owczarek, studentka informatyki, odbywa staż w firmie i uważa, że ​​konieczne jest dokształcanie się w zakresie nowych technologii.

„Mamy dostęp do najnowocześniejszych technologii, najnowocześniejszego sprzętu. Możemy na nich ćwiczyć, dzięki czemu później będziemy mogli zintegrować prawdziwą pracę z realnymi projektami” – mówi Angelica.

Innowacyjność stała się priorytetem

Co roku studia kończy około 50 000 studentów spośród łącznie 180 000 studentów z 31 uczelni w regionie, które korzystają z priorytetowej strategii samorządu.

– Ze strony samorządu staramy się ich wspierać na każdym kroku, tworząc odpowiednią infrastrukturę techniczną, a gdy skończą naukę, pomagamy im zacząć – mówi Stanislav Soris, zastępca prezydenta Małopolski.

Kraków to drugie miejsce w Polsce, w którym powstają startupy, z kilkoma ośrodkami innowacji i wsparcia biznesu, w których świeżo upieczeni absolwenci i przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje projekty.

Z wyboru i konieczności Polak #Startupy Zrób to inaczej https://t.co/yW1sf11qS9 przez infoworld</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/OMGKRK?src=hash">#OMGKRK</a> <a href="https://t.co/1CE26cdnWj">pic.twitter.com/1CE26cdnWj</a></p>&mdash; kontakt.io (kontakt_io) 2 października 2016 r

W Polsce tworzenie start-upów kwitnie, ponieważ w Polsce działa około 60 firm Krakowski Park Technologicznyod technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) po sektor multimediów i gier wideo.

Różne rodzaje usług świadczonych przez te start-upy i MŚP stworzyły środowisko biznesowe bogate w kreatywność i innowacje.

Festiwal Innowacji

Krakowski Park Technologiczny uczestniczy w corocznym wydarzeniu regionu, Festiwal Innowacji – Od 17 do 23 października – Powstało we współpracy z firmami, instytucjami badawczymi i uczelniami. Jej warsztaty pomagają nowym firmom integrować się na rynku, jak wyjaśnia jej dyrektor Wojciech Przybylski:

„Mamy w Małopolsce Festiwal Innowacji, aby wspierać ludzi swoimi pomysłami biznesowymi i technologicznymi, aby znaleźć i poznać ludzi, którzy pomogą im przekuć ten pomysł w prawdziwy biznes. „Jeśli chcemy mieć w Europie innowacje wysokiej jakości, potrzebujemy skupić się na ludziach, którzy wymyślają i rozwijają projekty. ”

Malwani oświetlał? Nie martw się! To również można znaleźć na miejscu. Interesujesz się technologią Malawi? 🙂 https://t.co/WTfGmMyig3

– Innowacje Wizualne (MFI_Innowacje) 22 września 2016 r

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *