Polska wydala sponsorowanych migrantów z Białorusi

Sokółka, Polska. Wczoraj, 16 listopada, polskie siły rozmieściły armatki wodne i wystrzeliły gaz łzawiący w migrantów próbujących przekroczyć białoruską granicę, wywołując oskarżenia z Mińska, że ​​Warszawa próbuje eskalować kryzys.

Polscy strażnicy graniczni szacują, że na granicy polsko-białoruskiej koczuje nawet 4000 migrantów w coraz trudniejszych warunkach i mroźnych temperaturach.

Zachodnie mocarstwa oskarżają białoruskiego przywódcę Aleksandra Łukaszenkę o aranżowanie kryzysu poprzez przyciąganie migrantów do granicy.

Od zeszłego tygodnia w pobliżu przejścia granicznego Bruzgi-Kuznica, na wschodniej granicy Unii Europejskiej, gdzie zgromadziły się setki migrantów, doszło do konfrontacji.

„Imigranci zaatakowali kamieniami naszych żołnierzy i oficerów i próbują zniszczyć ogrodzenie i wjechać do Polski” – poinformowało we wtorek polskie Ministerstwo Obrony.

Rzecznik białoruskiego MSZ Anatolij Głaz oskarżył Polskę o zaostrzanie kryzysu. „Dziś widzimy ze strony polskiej bezpośrednie prowokacje i nieludzkie traktowanie pokrzywdzonych” – powiedział.

Białoruski przywódca rozmawiał w poniedziałek o kryzysie z kanclerz Angelą Merkel. Był to jego pierwszy telefon z zachodnim przywódcą, odkąd rozprawił się z masowymi protestami przeciwko kontrowersyjnej reelekcji.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *