Polska wzywa do „uzbrojenia” i „gospodarki wojennej”, aby stawić czoła Rosji

Polska wzywa do „uzbrojenia” i „gospodarki wojennej”, aby stawić czoła Rosji

Madryt, 23 grudnia (prasa europejska) –

Nowy polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorsek bronił w sobotę konieczności „przezbrojenia” i uruchomienia „gospodarki wojennej”, aby móc stawić czoła Rosji.

„O wojnach nie decydują zobowiązania taktyczne, ale potencjał przemysłowy, a my jesteśmy na dnie” – powiedział Sikorsk z Warszawy po wizycie w Kijowie.

W wywiadzie dla brytyjskiej gazety The Guardian powiedział: „Zachód jest dwadzieścia razy bogatszy od Rosji, ale jeśli Rosja przestawi swoją gospodarkę na tryb gospodarki wojennej, a my będziemy kontynuować gospodarkę pokojową, mogą nas prześcignąć pod względem produkcji”. „.”

Dlatego zaproponowałem podpisanie długoterminowych kontraktów z koncernami zbrojeniowymi lub bezpośrednie finansowanie produkcji jako wyraz długoterminowego zaangażowania. „Łatwo jest się ekscytować, gdy Ukraina odzyskuje swoje terytorium: prawdziwy sprawdzian naszej cierpliwości i determinacji przychodzi teraz, gdy panuje impas” – powiedział.

Polska jest jednym z głównych zwolenników Ukrainy od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na pełną skalę w lutym 2022 r., a pierwszą zagraniczną podróżą Sikorska po objęciu urzędu był Kijów. „Jeśli (Władimir) Putin zwycięży Ukrainę, wszystkie inne kwestie będą w porównaniu z tym mikroskopijne” – ostrzegł.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *