Polska zamyka po pożarze 13 „pokojów ewakuacyjnych”.

Polska zamyka po pożarze 13 „pokojów ewakuacyjnych”.

WARSZAWA (AP) – Polskie władze zamknęły 13 lokalizacji, w których działał „pokoje ewakuacyjne” ze względu na awarię bezpieczeństwa, a premier w niedzielę poprosił obywateli o zgłaszanie takich problemów strażakom i policji po tym, jak w pożarze zginęło pięć nastolatek.

Uczestnicy tej gry, zwanej po angielsku „pokojem ucieczki”, są uwięzieni w pokoju lub budynku i muszą rozwiązać problemy i znaleźć wskazówki, które doprowadzą ich do klucza otwierającego drzwi. Gry te stanowią wyzwanie intelektualne i są bardzo popularne wśród polskich nastolatków.

Komendant straży pożarnej Leszek Soski powiedział, że pokój ewakuacyjny w prywatnym domu w Koszalinie, w którym 15-latki zginęły w pokoju, w którym w piątek obchodziły urodziny, nie miał drogi ewakuacyjnej. To pierwszy znany przypadek śmierci w pokoju zagadek, czyli rozrywce, która w Polsce zyskuje na popularności od pięciu lat.

Strażacy odnaleźli ciała dziewcząt po ugaszeniu pożaru obok zamkniętego pomieszczenia. Sekcja zwłok wykazała, że ​​nastolatkowie, którzy byli szkolnymi przyjaciółmi, zmarli w wyniku wdychania tlenku węgla. Młody pracownik budowy został zabrany do szpitala z poparzeniami.

Prokuratorzy stwierdzili, że najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru był wyciek gazu z grzejnika.

Komendant policji Jaroslav Šimček powiedział, że inne osoby opublikowały w Internecie krytykę dotyczącą złego bezpieczeństwa w pokoju zagadek, ale władze lokalne nie zostały powiadomione.

Šimček powiedział, że 28-latek, który zaprojektował i prowadził tę stronę internetową, został aresztowany i miał zostać przesłuchany. Twój ranny pracownik również zostanie przesłuchany.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z Soskim i Zemczykiem wypowiadali się po spotkaniu, podczas którego cała trójka rozmawiała z innymi urzędnikami na temat sposobów poprawy bezpieczeństwa w tego typu miejscach rozrywki. Morawiecki określił śmierć dziewcząt jako „ogromną tragedię”.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *