Polska zaprezentuje Chłopów na Oscarach

Polska zaprezentuje Chłopów na Oscarach

Nominacje do Amerykańskiego Oscara wyłoniła w poniedziałek komisja selekcyjna nadzorowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Akcja „Chłopów” rozgrywa się pod koniec XIX wieku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welshmana na podstawie powieści „Chlopi” Władysława Reymonta – podał specjalistyczny portal Deadline.

Duet jest współautorem filmowej adaptacji klasycznej powieści z 1905 roku pod tym samym tytułem autorstwa Raymonda, laureata literackiej Nagrody Nobla z 1924 roku, opowiadającej o młodej kobiecie zdeterminowanej, by odnaleźć się w granicach polskiej wsi.

Film opowiada historię wieśniaczki, która mimo miłości do syna zmuszona jest poślubić znacznie starszego od niej bogatego chłopa.

Ogłaszając wybór filmu, który weźmie udział w ceremonii wręczenia Oscarów, przewodnicząca komisji producentka Ewa Bościńska powiedziała, że ​​obrady były trudne, a decyzja została podjęta większością czterech głosów za i dwóch głosów przeciw.

W tym roku dużą popularnością cieszyły się filmy polskie, a innymi potencjalnymi pretendentami do nagrody były dramat migracyjny Zielona granica w reżyserii Agnieszki Holland oraz film o transpłciowości Kobieta w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englertsa. Puszczyńska powiedziała, że ​​głosy spadły na stronę Chłopów ze względu na sposób, w jaki współreżyserzy przesuwali granice animacji.

Ogłoszono także, że film będzie walczył także w kategorii Najlepsza Animacja w najbardziej prestiżowym konkursie tzw. Siódmej Sztuki.

nbg/dla

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *