Polska zdobywa tytuł Miss World 2021

Polska zdobywa tytuł Miss World 2021

Korona Miss World 2021 wraca do Polski wraz ze zwycięstwem Karoliny Bielowskiej.

Nowa królowa odebrała koronę z rąk Toni-Anne Singh, Miss Świata 2019, która zachowała suwerenność ze względu na przełożenie konkursu na lata 2020 i 2021 ze względu na światowy kryzys zdrowotny wywołany wirusem Corona.

Miss Polski pozyskała kandydatki ze Stanów Zjednoczonych (Shre Saini) i Wybrzeża Kości Słoniowej (Olivia Yassi), odpowiednio pierwszą i drugą wicemiss.

Zaledwie kilka minut po koronacji nowej Miss World 2021 Karolina Bielowska powiedziała, że ​​jest podekscytowana i wciąż niedowierza temu, co dzieje się wokół niej.

„Jestem bardzo wdzięczna za tę szansę i za całą podróż, jaką zapewniła nam Miss World”.22-letni nowy król, który reprezentował Połynię, powiedział Primera Hora.

„Dedykuję tę koronę mojej mamie, ponieważ zawsze była dla mnie największym wsparciem i inspiracją, a także najlepszą przyjaciółką. Udało mi się dzisiaj tu dotrzeć, ponieważ mnie prowadziła” – powiedziała młoda modelka, która jest studentką studiów magisterskich na kierunku kierownictwo.

Zdobycie korony pozwala jej kontynuować misję pracy społecznej poprzez inicjatywę „Piękno z przeznaczeniem” w tym konkursie.

„Moim celem jest wspieranie osób bezdomnych przybywających w związku z kryzysem do mojego miasta oraz zapewnienie im stałego wsparcia i opieki zdrowotnej. Obecnie organizuję wsparcie dla wszystkich osób z Ukrainy, które są od nas oddalone o zaledwie kilka kilometrów i które przekraczają granicę z Polską ze względu na sytuację, w której się znajdują. „Bardzo trudno jest zrozumieć, przez co oni przechodzą i chcę dla nich jak najlepiej” – dodała Biławska.

Poznaj zwyciężczynię wyborów Miss World 2021
5 zdjęcia
Korona Miss World 2021 wraca do Polski wraz ze zwycięstwem Karoliny Bielowskiej.

70. edycja konkursu, która odbyła się w Coca-Cola Music Hall w San Juan, rozpoczęła się przedstawieniem 40 finalistów.

Wietnam (Do Thi Ha), Meksyk (Carolina Vidalis), Irlandia Północna (Anna Leach), Filipiny (Tracy Perez), Polska (Karolina Bielawska), Somalia (Khadija Omar), Stany Zjednoczone (Shree Saini), Kolumbia (Andrea Aguilera) Czechy (Karolina Kobenkova), Francja (April Pneum), Indie (Manasa Varanasi) i Indonezja (Priscilia Karla Jules).

Portorykanka Ariam Diaz Rosado zakończyła swój występ w walce o trzecią koronę Miss Świata Portoryko, eliminując ją z grona 13 finalistek. Portorykanka, która zdobyła tytuł w lokalnym konkursie reprezentując Naranjito, walczyła o trzecią koronę piękności wyspy, wywołując buczenie publiczności. Grupa Portorykańczyków nawet głośno zaśpiewała: „Chodźmy, chodźmy, chodźmy, impreza się skończyła”. Dziesiątki osób wstało ze swoich miejsc, nie okazując zainteresowania pozostałą częścią finałowego wydarzenia.

Na zaproszenie sześciu kandydatów przystąpiły Stany Zjednoczone, Indonezja, Polska, Meksyk, Irlandia Północna i Wybrzeże Kości Słoniowej.

Miss Polski Karolina Biławska
Miss Polski Karolina Biławska (Jaser)

Ceremonię poprowadzili brytyjski aktor Peter Andre i meksykański aktor Fernando Allende.

Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była Orkiestra Filharmonii Portoryko.

Miało to swoje wady

W transmisji zawodów kilkakrotnie wystąpiły nagłe przerwy i przerwy w dźwięku, a także wyraźny brak koordynacji w transmisji niektórych wystąpień, który wydawał się pospieszny. Buczenie było ciągłe, co świadczyło o złym guście, jeśli chodzi o dynamikę wydarzenia.

Niewielki rozmiar sali sprawił, że orkiestra pozostawała na scenie w tle przez całe wydarzenie, pozostawiając nominowanym ekskluzywną przestrzeń na zajęcie centralnego miejsca.

Miss World 1975, portorykańska pani Wilenelia Forsyth lub Wilenelia Merced dokonała specjalnej interwencji, aby uhonorować misję i dziedzictwo konkursu na przestrzeni 70 lat jego historii, któremu przewodniczy slogan „Piękno z celem”. Z tym założeniem włączył się w zapalenie 7 000 zniczy w ramach solidarności z Ukrainą i przesłania pokoju, o które prosiła Miss World Ukraina 2016 Oleksandra Kucherenko. Moment ten został jednak zepsuty przez buczenie, które powtórzyło się podczas prezentacji amerykańskiego biznesmena Brocka Pierce’a, uwikłanego w skandal związany z akcją celową Puerto Rico Special Purpose Action (PRWAP) przeciwko Reignite Inc. I Stephanie del Valle (Miss Świata 2016). ). Pierce również został wygwizdany, gdy chwilę wcześniej przedstawiono go jako członka jury.

Buczeniem nieustannie witano także Julię Morley, przewodniczącą konkursu.

Z Portoryko odbyła się ceremonia finałowa wyborów Miss World 2021
7 zdjęcia
40 finalistek będzie rywalizować o tytuł Miss World 2021 w konkursie odbywającym się na żywo w Coca-Cola Music Hall w San Juan.

Toni Anne Singh, Miss Świata 2019, w utworach The Prophet i Never Enough zabrzmiała rozstrojona, szczególnie w przypadku wysokich tonów. Prezentacja artystyczna, oprócz tego, że była genialna, sprawiła, że ​​była nudna.

Scenariusze uroków Portoryko wpisywały się w zainteresowanie podkreśleniem walorów wyspy i warto zauważyć, że w filmie z trasy zachowały się wizerunki Stephanie del Valle, Miss World 2016, która w lutym zrezygnowała ze stanowiska gospodarza programu wydarzeniem po skandalach, które wybuchły od końca ubiegłego roku. Pierwsza dotyczy przełożenia konkursu w grudniu ubiegłego roku w związku ze wzrostem odnotowanych przypadków zakażenia koronawirusem w organizacji. Później, w związku z działaniem specjalnym w Portoryko (PRWAP) dotyczącym rzekomego oszustwa ze strony byłej królowej piękności Stephanie del Valle, pierwotnej menadżerki wydarzeń w Portoryko za pośrednictwem Reignite Inc. A potem z powodu wielomilionowego pozwu Miss World. 2016 za szkody moralne, udrękę psychiczną, odszkodowania karne i utratę możliwości biznesowych.

Z kolei Portoryko stało się pierwszym hiszpańskojęzycznym krajem pochodzenia europejskiego, który był gospodarzem zawodów. W ramach tego wydarzenia w listopadzie ubiegłego roku na wyspę przybyło blisko 100 kandydatów.

Tylko 15 Latynosów zwyciężyło w tym prestiżowym konkursie. Zwycięskie kraje to Wenezuela z sześcioma tytułami oraz Portoryko, Peru i Argentyna, z których każdy zdobył po dwa tytuły. Tytuły zdobyły także Dominikana, Brazylia i Meksyk.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *