Polska została koronowana na Miss World 2021 podczas ceremonii, która wzbudziła kontrowersje

W środę reprezentantka Polski Karolina Biławska, 23-letnia młoda kobieta, mogła zostać koronowana na nową królową wyborów Miss World 2021. Podczas ceremonii w Puerto Rico żaden latynoski kandydat nie zwyciężył, co wywołało pewne kontrowersje.

Kompletny jest harmonogram trzech finalistów: V Pierwsze miejsce nominowała Shree Saini ze Stanów Zjednoczonych, a drugie miejsce zajęła Olivia Yassi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Jedna z faworytek 70. edycji konkursu piękności.

Kiedy usłyszałem swoje imię, byłem zaskoczony i nadal nie mogę w to uwierzyć. czuję się dumny– powiedziała ze łzami w oczach Bielowska, koronując ją na mistrzynię przez Jamajkę Toni-Anne Singh, która króluje od 2019 roku z powodu odwołania zawodów w 2020 roku z powodu pandemii.

Bielowska ma 23 lata, jest w trakcie studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i lubi pracować jako wolontariuszpostanawia być „bardziej autentyczna” i „wzbogacać życie” innych.

„Jeśli chcesz odkryć coś nowego, spróbuj nauczyć się być bogatszym w empatię, wdzięczność i współczucie”.

Jego odpowiedzią w rundzie pytań poprzedzających wybór było noszenie niebieskiej korony.

Miss Wenezueli znalazła się w pierwszej dwunastce

Podczas koncertu, który odbył się w Coca-Cola Music Hall w San Juan, Kontrowersje wywołały problemy prawne między organizatorami oraz fakt, że niektórym Latynosom, jak np. przedstawicielce Wenezueli Alejandra Conde, nie udało się znaleźć w pierwszej dwunastce.

Finałowy mecz zawodów miał odbyć się 16 grudnia w Puerto Rico Coliseum, ale został przełożony na trzy miesiące po tym, jak odnotowano 38 przypadków zakażenia koronawirusem wśród kandydatów i członków zespołu technicznego.

na wyspę karaibską, 40 z 97 uczestniczek Miss World wróciło na konkursćwierćfinalistów, którzy wystąpili na scenie z Orkiestrą Filharmonii Portoryko.

Najlepsze 12który tym razem składał się z 13 w przypadku remisu, składał się z Wietnam, Meksyk, Irlandia Północna, Filipiny, Polska, Somalia, Stany Zjednoczone, Kolumbia, Czechy, Francja, Indie, Indonezja i Wybrzeże Kości Słoniowej.

Do Kolejny etap przeszli przedstawiciele Stanów Zjednoczonych Ameryki, Śri Saini; Polska, Karolina Biławska; Indonezja, Priscilla Yules; Meksyk, Karolina Vidalis; Irlandia Północna, Anna Leach; I Wybrzeże Kości Słoniowej, Olivia Yaes.

Rozczarowanie i buczenie wśród publiczności

Ogłoszenie to wywołało rozczarowanie, a nawet buczenie wśród zaskoczonej publiczności Zdaniem ekspertów nieobecność części głównych kandydatów: Wenezuelki Alejandry Conde i lokalnego kandydata z Portoryko Ariama Diaza.

Wśród uczestników dominowały delegacje z krajów Ameryki Łacińskiej, m.in Wenezuela i MeksykKtórzy nie przestali wymachiwać flagami narodowymi i skandować nazwy swoich krajów.

Mam nadzieję, że Latina wygra”, „Wenezuela, kraina królowych” i „Jestem Portorykańczykiem, więc wiesz o tym”, – to niektóre z haseł, które wielu na sali głośno skandowało.

Ceremonia finałowa odbyła się także kilka razy później Kontrowersje prawne, odkąd Puerto Rico With a Purpose (PRwaP) pozwało Miss World 2016 za rzekome oszustwo oraz prezes Reignite Puerto Rico Inc., Stephanie del Valle.

PRwaP zażądała zapłaty 1 225 000 dolarów, czyli kwoty publicznych pieniędzy, której była Miss Portoryko rzekomo nie zwróciła, a mimo to udowodniła, że ​​odpowiednią kwotę zapłaciła.

Del Valle sprzeciwiał się PRwaPZażądała ponad 31 milionów dolarów odszkodowania za szkody moralne i ogłosiła, że ​​nie weźmie udziału w finale Miss World 2021.

Właściwie byłwiwatuje na rzecz del Valle i wygwizduje innych organizatorów lub sponsorów zawodów, Takich jak potentat kryptowalut Brock Pierce, administrator PRwaP i szefowa Organizacji Miss World Julia Morley.

Podczas wydarzenia, Wspomniano o Ukrainie i Pierce poprosił obecnych o zapalenie świec w miesiącach, Powitanie ożywione głosem Jamajki Toni Ann Singh.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *