Polska zwraca się do USA o pomoc w uzyskaniu odszkodowania od Niemiec za drugi etap. Wojna światowa

Polska zwraca się do USA o pomoc w uzyskaniu odszkodowania od Niemiec za drugi etap.  Wojna światowa

Wiceminister spraw zagranicznych dr Polska Arkadiusz Mularcyzk wskazał, że będą starali się uzyskać w tym celu pomoc Kongresu USA Niemcy Zadośćuczynienie za szkody spowodowane II wojną światową. Na konferencji prasowej zorganizowanej w Warszawie Molartyzek wskazał, że stoi na czele zespołu sporządzającego raport o stratach Polski w czasie wojny.

Polski wiceminister wyraził, że jego kraj będzie starał się przekonać społeczność międzynarodową do usłyszenia kwestii „odszkodowań od Niemiec”: „Dzisiaj spotykamy się z Kongresem USA. Uważamy, że jest to kraj kluczowy z punktu widzenia poszanowania sprawiedliwości międzynarodowej i prawa człowieka.Układ międzynarodowy i jako państwo regulujące współczesny porządek świata.

Mularcyzk powiedział, że ufa wsparciu Stanów Zjednoczonych odszkodowanie.

1 września polski rząd przygotował szczegółowy raport, w którym we wszystkich aspektach omówiono straty finansowe poniesione przez Polskę w całym kraju. II wojna światowa Zażądała od Niemiec odszkodowania w wysokości 1,3 miliarda euro.

3 października Ministerstwo Spraw Zagranicznych wystosowało do Niemiec notę ​​dyplomatyczną z żądaniem odszkodowania.

Ministerstwo poinformowało, że 3 stycznia otrzymało odpowiedź z Niemiec, w której stwierdził, że sprawa została zakończona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *