Polski ksiądz twierdzi, że Lego to satanistyczna zabawka | ludzie | rozrywka

Polski ksiądz twierdzi, że Lego to satanistyczna zabawka |  ludzie |  rozrywka

Sławomir Kostrzewa, polski ksiądz, zaalarmował rodziców o nowych lalkach Lego, które uważa za „narzędzie diabła, które może zniszczyć dusze dzieci”.

W raporcie „The Telegraph” religijny człowiek stwierdził, że seria postaci duńskiej firmy zabawkowej Monster Fighters and Zombie składa się z przerażających postaci, które mają więcej wspólnego z „Liczbą Bestii” niż z tradycyjnym plastikowe cegły. „Przyjazne lalki zostały zastąpione przez mroczne potwory”.

W tej nowej sadze Lego występuje Pan Wampir, postać naśladująca Draculę, z kłami i głową, przypominająca „szalonego naukowca” i jego potwora zidentyfikowanego jako Frankenstein, a także duchy i zombie.

W swojej prezentacji potwory walczą z Luchadores, postaciami z bliznami, które noszą broń.

Ksiądz Kostrzewa powołuje się na badania przeprowadzone na Uniwersytecie Canterbury w Nowej Zelandii, z których wynika, że ​​mimika postaci z klocków Lego stała się reprezentacją bardziej gniewnych osobowości, zatem ksiądz potwierdza, że ​​te zabawkowe miny powodują, że niemowlęta mylą dobro ze złem.

Psycholog dziecięcy Monika Filipowska w rozmowie z „Super Expressem” stwierdziła, że ​​wynik skargi Kostrzewy tylko sprawi, że dzieci będą się bać tych zabawek i że „bardzo źle jest kojarzyć je z diabłem”.

Ekspert dodaje, że to ostrzeżenie wygłoszone przez pastora Kostrzywa jest jednym z wielu zarzutów, jakie stawiał pod adresem gier zawierających zło. Tymczasem Lego nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *