Polski lekkoatleta zdobył złoty medal w chodzie na igrzyskach olimpijskich i swoim nazwiskiem wywołał poruszenie w sieciach

Polski lekkoatleta zdobył złoty medal w chodzie na igrzyskach olimpijskich i swoim nazwiskiem wywołał poruszenie w sieciach
Potentat nalał wody, żeby ostygła, a użytkownicy komentowali żart, porównując akcję z jego pseudonimem (Zdjęcie: Clive Brunskill/Getty Images)

Prawie przeszli Minie dwie dekady, zanim Polska po raz kolejny uzyska najwyższe referencje w konkurencji chodzenia na igrzyskach olimpijskich. Od ostatniego razu minęło siedemnaście lat Roberta Korzeniowskiego W tej edycji odniósł swoje trzecie z rzędu zwycięstwo Ateny 2004 (Poprzednie tytuły to Sydney 2000 i Atlanta 96), nawet David Tummala Wrócił do olimpijskiej chwały kraju Europy Wschodniej w r 50 kilometrów marszupróba odbyła się w Sapporo.

Weź toKtóry samotnie ruszył do celu Kolejne trzynaście kilometrówPo wypełnieniu swojego czasu wypełnił swoją misję, owinięty flagą swojego kraju 3:50:08przed Niemcem Jonathana Hilberta (3:50:44), który zdobył srebrny medal oraz Kanadyjczyk Evana Dunphy’ego (3:50:59), który na ostatnich metrach odebrał Hiszpanowi trzecie miejsce Marek Tor (3h51.08) i ukończ platformę.

Weź to31-latek nie stanął jeszcze na podium w żadnych większych międzynarodowych zawodach. Marek Tor Przez długi czas prowadził w grupie pogoni za pole position i miał przewagę w połowie wyścigu Dwie minuty i trzy minuty Co pozwoliło mu zarządzać siłami.

Spacer po Ibizie 26 lat, Kto skończył studia medyczne, został sam z Niemcem Hilberta Wydaje się, że to się potwierdziło srebro Albo BrązowyAle na ostatnich dwóch kilometrach Fizycznie utonął Skończyło się na tym, że medal zniknął w okrutny i bolesny sposób, gdy był już bardzo blisko celu.

David Tummalaz którego pochodzi 20 km na piechotęprzejdzie do historii jakoOstatni mistrz olimpijski w biegu na 50 km, Test znika z programu i zostaje zastąpiony w JIgrzyska Paryskie-2024 Do zawodów w chodzie w grupach mieszanych.

Ten piątkowy test również zostanie zapamiętany, ponieważ zawiera język hiszpański Jezus Anioł Garcia Bragado (51 lat) kwestionowana Ósme Igrzyska Objęła prowadzenie pod względem liczby startów olimpijskich w lekkoatletyce, pozostawiając w tyle siódmy siódmy parytet, jaki cieszyła się dotychczas z Jamajczykiem i Słoweńcem Merlinem Otteyem.

Wybierz Garcii Bragadomistrz świata w 1993 I że nigdy nie będzie w stanie stanąć na olimpijskim podium 35. miejsce na 47 zawodników Który w swoim czasie ukończył wyścig 4 godziny, 10 minut i 34 sekundy.

W mediach społecznościowych fani sportu byli zaskoczeni tytułem mistrza, który wspiął się na sam szczyt podium i za pomocą humoru wyjaśnił wysiłki Polaka oraz sposoby nawodnienia.

zacytuj klasę=”twitter-tweet”>

Weź to tato!! #Rada Fuzji pic.twitter.com/PLS9wYJBQ7

– Hanita (@HanitaMolinita) 26 lipca 2021 r

zacytuj klasę=”twitter-tweet”>

Osoba, która wygra marsz rytmiczny, nazywa się Tummala pic.twitter.com/bXzg5wufSR

– Otra Sisi (@Otra Sisi) 5 sierpnia 2021 r

zacytuj klasę=”twitter-tweet”>

Gdzie!! Kolejny medal dla Meksyku!!! Weź to tato!! Meksyk!! Meksyk!! #Tokio2020 #Alejandra y Gabriela Oro w Tokio #Nurkowanie #Igrzyska Olimpijskie pic.twitter.com/JyhwaKe6Vq

– Sarita 🐭 (@nonima007) 27 lipca 2021 r

Czytaj

Już w wieku 14 lat zadziwiła wszystkich na igrzyskach olimpijskich: Chińczyk Quan Hongzhan wykonał trzy doskonałe nurkowania i zdobył złoty medal
Szokujący potrójny rekord świata i olimpijski sztangisty z Gruzji podnosząc 488 kilogramów
Podwójna radość: Belgia świętowała tytuł, ale VAR wymusił powtórzenie rzutu karnego i opóźnił definicję hokeja

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *