Polski minister nazwał Agnieszkę Holland nazistką

Polski minister nazwał Agnieszkę Holland nazistką

Został jeden dzień do końca oglądania filmów walczących o nagrodę Złoty LewPrzyszły dwa różne osiągnięcia, ale dzisiejsza wiadomość nie pochodzi z Lido, a z Polski.

Rzecz w tym Agnieszki HolenderKtóre zaprezentował w konkursie Zielona granicaZapowiedział podjęcie kroków prawnych przeciwko Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro w związku z pismem, w którym zarzucono mu Porównałem to do propagandy nazistowskiej.

Hollande, lat 74, nominowany do Oscara, w publicznym liście do mediów napisał, że słowa ministra naruszają jego dobra osobiste i stanowią zniesławienie.

Agnieszka Holland we wtorek na premierze swojego filmu. Pozwie Ministra Sprawiedliwości swojego kraju. Czy będzie to miało konsekwencje w momencie wręczania nagród? Zdjęcie Effy

„Nie mogę pozostać obojętny na tak szczery i brutalny atak kogoś, kto pełni tak ważną konstytucyjną rolę Ministra Sprawiedliwości i jest jednocześnie Prokuratorem Generalnym RP” – powiedział Hollande.

Film opowiada o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 2021-2022, w środku kryzysu migracyjnego na granicy Waszego kraju z Białorusią. Wielu z nich próbowało nielegalnie przedostać się do Polski. Film przedstawia funkcjonariuszy straży granicznej żądających łapówek, złego traktowania migrantów oraz działaczy pomagających rodzinom w lesie, próbującym uciec przed władzami.

Dziewczyna z drutu kolczastego i polski strażnik w filmie „Zielona granica”.

„W III Rzeszy Niemcy kręcili filmy propagandowe, w których przedstawiali Polaków jako bandytów i morderców. Dziś ma za to Agnieszkę Holland„Ziobro krytykował na swoich portalach społecznościowych.

I nie był jedyny. Minister spraw zagranicznych Mariusz Kamiński określił film jako „fałszywą historię ukazującą poglądy polityczne Agnieszki Hollande, która celowo manipuluje naszymi uczuciami… Niestety, został sfilmowany i jest już pokazywany na międzynarodowych festiwalach”. Kamiński twierdzi, że odczuwa „niezwykły ból i złość” z powodu „brutalnego i niedopuszczalnego ataku na polskie mundury”.

Reżyser Finn Troche i jej aktorzy na czerwonym dywanie w Mostrze. Zdjęcie Effy

Zielona granica To też już się pojawiło Ajo Capitano, napisany przez Matteo Garrone, który porusza także kwestię migrantów w Europie, jest potencjalnym kandydatem do jednej z ośmiu nagród, które jury przyzna w najbliższą sobotę. Czy decyzja 9-osobowej grupy, na której czele stoi Damien Chazelle i w skład której wchodzi nasz rodak Santiago Mitri, coś zmieni?

dzisiejsze wiadomości

Holly ma 15 lat i pewnego ranka dzwoni do swojej nauczycielki i mówi jej, że nie pójdzie, bo wydarzy się coś strasznego. Spłonięcie szkoły i śmierć dziesięciu młodych mężczyzn nie potrwa długo. Od tego czasu Holly stała się czymś w rodzaju maskotki społeczności.

Polacy Giorgio Diritti i Francesca Scorzoni przed projekcją „Lupo”, szóstego i ostatniego włoskiego filmu biorącego udział w konkursie. Zdjęcie Effy

Belgijski reżyser Finn Troche tak powiedział o filmie, którego tytuł pochodzi od bohatera powieści: „Chciałem zachować temat katastrofy i potrzebowałem społeczeństwa, które cierpiało i szukało czegoś większego niż samo życie, aby nadać sens los.” . „Zadałem sobie pytanie, dlaczego ludzie wierzą? Czym jest wiara? Zawsze interesowało nas to, co niewidzialne i niezrozumiałe. Niezależnie od tego, czy jesteśmy racjonalni, czy nie, zawsze istnieje pokusa, aby wierzyć, że jest coś więcej” – powiedział. na konferencji prasowej.

W konkursie zaprezentowano szósty film włoski. Lobo, De Giorgio Diritti, który powiedział, że książka ujawniła mu mało znany przypadek ze Szwajcarii. „Skłoniło mnie to do zastanowienia się nad znaczeniem sprawiedliwości i instytucji, znaczeniem edukacji i miłości” – powiedział. Lobo to beduiński artysta uliczny, który w 1939 roku został zwerbowany przez armię szwajcarską do obrony granicy przed groźbą niemieckiej inwazji. Wygląda na to, że w sobotę nie będzie miał zbyt wielkich szans. Zobaczymy.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *