Polski rząd porównuje nagrodzony film o imigracji do nazistowskiej propagandy

Polski rząd porównuje nagrodzony film o imigracji do nazistowskiej propagandy

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Skrytykował wielokrotnie nagradzany film o imigracji „zielona granica”, Polskiej reżyserki Agnieszki Holland i porównaj ją z Propaganda reżimu nazistowskiego.

„W czasach III Rzeszy Niemcy kręcili filmy propagandowe przedstawiające Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają za to Agnieszkę Holland.” Ziobro oświadczył na X, były użytkownik Twittera, zanim porównał Holandię do komunizmu.

„Zielone granice” opowiadają pewną historię Uchodźcy z Syrii i Afganistanu stają przed strażnikiem na granicy białorusko-polskiej. Film miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji i został dobrze przyjęty przez publiczność i zdobył Oscara Nagroda Specjalna Jury.

W Polsce spotkała się z ostrą krytyką za reprezentowanie polskiego agenta granicznego, co uznano za obrazę kraju.

Holland jest córką katoliczki i żydowskiego ojca, uczestnika powstania w getcie warszawskim.

Europejska Akademia Filmowa przypomniała o żydowskim pochodzeniu Holandii, „ofiarach Holokaustu” i potępiła ją „Osobista wrogość” i „groźby” pod adresem reżysera.

Polska krytykowała Białoruś za przybycie tysięcy migrantów od 2021 roku i wykorzystywanie jej jako narzędzia politycznego w obliczu wojny Rosji z Ukrainą.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *