Polski wniosek Morawiecki przyjął główne założenia

Mateusz Moraveki Pojawił się w Trzebnicy, gdzie przedstawił założenia i poglądy polskiego systemu. – Od A do Z polski porządek To bezprecedensowa inwestycja w polską służbę zdrowia. Pandemia COVID-19 pokazała kruchość naszego świata, naszej rzeczywistości i naszego życia – wyjaśnił premier, dodając, że Program Prawa i Sprawiedliwości Gospodarczej przewiduje m.in. budowę Krajowej Sieci Onkologicznej z Wielkim Centrum Onkologii we Wrocławiu oraz Krajowa Sieć Kardiologiczna.

Premier potwierdził, że środki przeznaczone na poprawę funkcjonowania służby zdrowia wyniosą 6%. PKB za dwa lata i do 7 proc. PKB w najbliższych sześciu latach. To bezprecedensowa zmiana. Za rok lub dwa kwota wydana na opiekę zdrowotną będzie dwa razy większa niż w 2015 r. Patrz ilustrowany zakres.

Regresywny podatek Morawieckiego

– Dobrze obliczyliśmy polski system i zbudowaliśmy go w oparciu o model sprawiedliwości, wychodząc z założenia, że ​​system podatkowy powinien być bardziej zaawansowany, bo opracowaliśmy system regresywny, im wyższy dochód jednostki, tym mniej płaci podatki – podkreślił. premiera.

Jednym ze sposobów na wdrożenie tego bardziej progresywnego systemu podatkowego, zdaniem premiera, jest zwiększenie kwoty ulgi podatkowej. – To bezprecedensowa zmiana, bo z kraju z bezpłatnym kontyngentem należącym do jednej z najniższych ceł w Unii Europejskiej staliśmy się krajem z kontyngentem wolnym nominalnie wyższym niż Francja, Hiszpania czy Dania. Cały system zostanie przebudowany, aby dawać pieniądze najbardziej potrzebującym, ale także tym, którzy pracują w biznesie, klasie średniej, choć szczególnie tym, którzy zarabiają powyżej 20, 30 tys. PNL powinno być bardziej zaangażowane społecznie – powiedział Mateusz Morawiecki.

Przeczytaj także:
Zjednoczona Prawica straciła oficjalną większość. Mateusz Morawiecki wspomniał o „różnych typach konfliktów”

Morawiecki: Mafia VAT wędruje po Polsce jak wiatr po dzikich polach

Zdaniem szefa rządu, w III RP mieliśmy okazję budować gospodarkę na naszych zasadach. „Jednak na początku tak bardzo poddaliśmy się wpływom zewnętrznym, że nasz obecny charakter ekonomii wytworzył specjalną klasyfikację wśród specjalistów od modeli ekonomicznych, a nasz model nazywamy modelem ekonomii zależnej” – wyjaśnił.

Świergot

Premier podkreślił, że trzecim grzechem RP jest budowa modelu gospodarczego oraz wzrost konsumpcji i kredytu z zagranicy oraz importu w znacznie większym stopniu niż produkcja, przemysł i infrastruktura. Do niedawna Polska była jednym z najmniej wydajnych krajów w Europie, mafia VAT przemierzała Polskę jak wiatr nad dzikimi polami, a od reklamowanych cen pobierano niewielki podatek. Zmiana tej sytuacji to wielki reformatorski akt RP”, dlatego rząd zaczął od początku – podkreślił.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *