Polskie Biuro Handlowe w Hiszpanii prezentuje się jako pośrednik w sprowadzeniu siły roboczej do Kartageny dla sektora morskiego i przemysłowego

Polskie Biuro Handlowe w Hiszpanii prezentuje się jako pośrednik w sprowadzeniu siły roboczej do Kartageny dla sektora morskiego i przemysłowego

Kartagena. Biuro Handlowe Ambasady RP w Hiszpanii zaoferowało się jako pośrednik w nawiązaniu powiązań biznesowych pomiędzy firmami z jego kraju a firmami z regionu, aby móc „importować” wyspecjalizowaną siłę roboczą potrzebną obecnie sektorowi morskiemu i przemysłowemu.

Nastąpiło to po spotkaniu Prezydenta AEMIN i Wiceprezesa FREMM, Tomasza Martineza PaganaDyrektor Centrum UNED w Kartagenie, Maria Luisa Martinez Jimenez, Dyrektor Generalny Regionalnego Departamentu ZatrudnieniaMarisa Lopez Aragon Prezes Sieci Hiszpańsko-Polskiej, Ruben Dario Torres Cumbrian Doradca Biznesowy w Radzie Miejskiej Kartageny, Alvaro Valdezawraz z Dyrektorem Biura Handlowego Ambasady RP w Hiszpanii, Wojciechem Łopatkiewiczem.

W spotkaniu wzięło udział ok 100 biznesmenów – Osobiście i online – w tym przedstawiciele Navantii, Tecsumaga, Herjimar, JJ Celdrán, Integria, OSL, Óptima Ingeniería, Confay i Tupacero, a także Coec, Fremm i Korpusu Kwatermistrzów Sił Powietrznych.

Ujawnili iStopień specjalizacji w obu sektorach w Polsce, Niska stopa bezrobocia i rozwój sektora morskiego i chemicznego na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat. Z drugiej strony omówiono możliwości dwustronnego nawiązania biznesu, ale także omówiono format kontaktowania się z polskimi firmami dostarczającymi tę siłę roboczą. Teraz uruchamiany jest spersonalizowany proces mający na celu poznanie zapotrzebowania i realnych potrzeb każdej firmy, dla której, jak już wskazaliśmy, sama Ambasada poprzez handel chciałaby pełnić rolę łącznika.

Z drugiej strony stworzono możliwość wyjazdu ambasady firm z regionu do Polski, aby z pierwszej ręki zapoznać się z możliwościami, realiami i sytuacją swoich odpowiedników w kraju północnoeuropejskim lub wręcz przeciwnie, aby wyjaśnić, w jaki sposób aby to zrobić. Działania korporacyjne (średnie, małe i duże) i realna możliwość rozwoju.

Pamiętajmy o tym, jak wspominają nawet różne organizacje 20 specjalizacji Są poważnie zagrożeni O byciu bez pracowników: Rurociągi, uszczelniacze, spawacze, monterzy, kotlarze, skrzypkowie, mechanicy, mechanicy obrabiarek itp. „wyparowali”. Wyjaśniają, że obecnie potrzebują co najmniej 250 pracowników krótkoterminowych, którzy dołączą natychmiast, i co najmniej 500 w perspektywie średnioterminowej.

Firmy Polskie firmy posiadają certyfikaty ISO, które gwarantują bardzo wysoką jakość swoich produktów oraz ciekawą konkurencyjność cenową w porównaniu do wynagrodzeń w Europie Zachodniej.. Polski rząd zdał sobie sprawę ze strategicznego znaczenia tego sektora spajającego świat Blisko 1000 firm z młodą kadrą technicznąWielu z nich zostało przeszkolonych w krajach Europy Zachodniej, dzięki czemu są przyzwyczajeni do bardziej zaawansowanych metod pracy i są wysoce mobilni.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *