Polskie kanały telewizyjne TVP Nauka TVP Muzyka TVP Moto Jacek Kurski

W ostatnich latach na rynku pojawiło się mniej kanałów niszowych niż 12 lat temu. Nadawcy często zamykają mniej popularne stacje lub zmieniają swoje profile. Telewizja Polska poszerza jednak swoje portfolio. 8 marca zadebiutowała TVP Kobieta. Nadaje w wysokiej jakości i nadaje programy rozrywkowe, porady i styl życia dla kobiet. Wcześniej, 19 listopada, na rynku pojawił się dokument TVP. Nadaje również w wysokiej jakości i pokazuje filmy dokumentalne.

TVP Nauka kosztuje 40 mln zł

Najszybciej spośród ogłoszonych stacji wystartuje TVP Nauka. – Telewizja Polska planuje uruchomić portal TVP Nauka w październiku tego roku, a naziemny kanał TVP Nauka w październiku 2022 roku – poinformował nas zespół rzecznika TVP.

W marcu informowaliśmy, że dyrektorem TVP Nauka jest słynny astronom Robert Szaj, a roczna frekwencja na jego program i dystrybucję wynosi około 40 mln zł.

W programie znajdą się programy poświęcone nauce, technologii, środowisku, medycynie, chemii i fizyce. Wszystko powinno być przedstawione w przystępny sposób, aby przyciągnąć młodszych widzów.

Dyrektor TVP marzy o kanale samochodowym.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl prezes TVP Jacek Kurski ujawnił, że wiadomości będzie więcej.

– Osobiście marzę o Auto Channel i TVP Muzyka. Ludzie dostaną to wszystko za darmo dzięki nowym opcjom po rekompilacji (uwaga redaktora: zwolnij pasmo na rzecz 5G i przełącz się na DVB-T2), ale także dzięki nowemu dekoderowi, który odpowiednio pozycjonuje Telewizję Polską. Majster. To będzie bardzo korzystna zmiana dla Polaków, ale nadal wymaga dużo pracy i pewnego wsparcia rozwiązań ze strony państwa – tłumaczy Korsky.

W latach 1997-1998 TVP była spikerem kanału Tylko Muzyka z polskimi teledyskami. KRRiT uznała wówczas nadawanie programów tematycznych przez TVP za nielegalną. Następnie kanał zniknął z rynku.

TVN Turbo to jedyny automatyczny kanał na rynku.

Gdy nowe kanały pojawią się po raz pierwszy, prezentacja tematycznych rozgłośni publicznych będzie taka sama jak w TVN. Grupa TVN Discovery ma w swoim portfolio TVN Style, a TVP ma kanał TVP dla kobiet. Polska telewizja chce uruchomić kanał samochodowy o roboczej nazwie TVP Moto.

W 2003 roku rozpoczął nadawanie kanał TVN Turbo. Polsat zaplanował podobną stację kilka lat później. Nie został jednak zwolniony.

Oprócz wspomnianych już TVP Dokument i TVP Kobiety, w ofercie TVP znajdują się również kanały tematyczne: TVP Info, TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP Kultura, TVP Historia i TVP ABC.

Platforma cyfrowa TVP 4K i kanał standardowy

Uruchomienie nowych stacji powiązanych z platformą cyfrową TVP i projekt dekodowania.

Będzie to dekoder łączący funkcje telewizji linearnej i możliwości Internetu. Będzie to możliwe dzięki zmianie standardu transmisji na DVB-T2. Mamy nadzieję, że Polacy dostaną za darmo wszystkie prace, które muszą zapłacić. Otworzy się więcej przestrzeni i otworzy się przestrzeń dla kolejnych kanałów tematycznych – zdradził nam dyrektor TVP.

Jesienią 2022 roku TVP 4K powinna zadebiutować z serialami i produkcjami rozrywkowymi dla radia publicznego. W programie stacji znajdzie się m.in. seria „Crown of Kings”.

Dodatkowy multiplekser naziemny dla TVP

W ubiegłym tygodniu szef KRRiT Witold Kołodzewski ujawnił, że TVP otrzyma dodatkowy dublet w naziemnej telewizji cyfrowej.

– Nie spodziewamy się znaczącego wzrostu liczby kanałów telewizji naziemnej. Do dystrybucji trafią dwa dodatkowe wielokrotności telewizyjne, piąty i szósty. Istnieją dziesiątki kanałów telewizji naziemnej. Zaplanowaliśmy, że jeden z tych wielu kompleksów będzie dostępny w bezpłatnej ofercie. Koodziejski powiedział, że zostanie on wykorzystany przez nadawcę publicznego do nadawania całego swojego programu w bezpłatnej telewizji naziemnej.

Obecnie w swoim pierwszym multipleksie TVP nadaje TVP ABC. Trzecia transmisja obejmuje: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Historia i TVP Sport HD. Na piątym teście multipleksu (nadawanie w DVB-T2) można oglądać TVP 4K, TVP Dokument, TVP Kobiety, TVP Polska i TVP Rozrywka. W ósmym mnożniku znalazła się TVP Kultura HD. TVP Seriale jest częścią kodowanego programu telewizyjnego Mobilna, którego gospodarzem jest Cyfrowy Polsat.

TVP ze standardowym wynagrodzeniem abonamentowym

Telewizja Polska osiągnęła w ubiegłym roku wzrost przychodów z 330 mln zł do 3,04 mld zł, a koszty operacyjne wzrosły o 120 mln zł do 2,82 mld zł. Ubiegły rok zakończył się dla Telewizji Polskiej zyskiem w wysokości 198 mln zł, z czego 9 mln zł przeznaczy nadawca publiczny na nagrody za zyski.

Przychody z reklamy i sponsoringu stacji spadły o 12%. do 740 mln zł, z czego 2,04 mld zł pochodziło z abonamentu RTV i odszkodowań w ubiegłym roku (o 584 mln zł więcej niż w 2019 r.). W raporcie abonamentowym Telewizja Polska poinformowała, że ​​w ubiegłym roku otrzymała 1,71 mld zł z rekompensat abonamentowych i 331,4 mln zł z abonamentów rtv.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *