Polskie plany wakacyjne. Zobacz, dokąd chcą iść i czego się boją: gospodarka

Gazeta podała, że ​​zeszłego lata (w tym czerwiec i wrzesień) Hiszpania przyjęła tylko 6,1 miliona pasażerów i oczekuje, że w tym roku potroi się do 18 milionów.

To wciąż tylko 50 proc. Z 37 milionami turystów odwiedzających Hiszpanię w 2019 roku przed pandemią.

Świt optymizmu dla branży turystycznej. Poczekamy jednak na gości zagranicznych.

Hiszpanie marzą nie tylko o powracających turystach, ale także o Włochach, Grekach, Cypryjczykach i Maltańczykach.

A gazeta podkreśla, że ​​Hiszpania nie jest uzależniona tylko od powrotu turystów zagranicznych – tego lata będzie rywalizować z Włochami, Grecją, Cyprem czy Maltą o turystów z Unii Europejskiej, spragnionych podróży i słońca po ponad roku życia. Więzienie epidemiologiczne.

Turcja, Egipt, Tunezja i Maroko raczej się nie liczą. W tych krajach trudno mówić o przezwyciężeniu pandemii

Jak zaznaczyła hiszpańska gazeta, konkurencja między krajami Afryki Północnej – Turcją, Egiptem, Tunezją, Marokiem, a nawet Turcją, które należą do tego regionu, który rozkwita od 2012 roku dzięki obniżkom podatków i cen – nie będzie wyzwaniem. . Ponieważ epidemia w tych krajach jest znacznie gorsza niż w innych europejskich destynacjach, a władze wspólnotowe zabraniają i zniechęcają do podróżowania na te tereny i odradzają jej wystąpienie.

Szczepienia paszportowe dla podróżnych. Światowa Organizacja Zdrowia ma wątpliwości

Wygra kraj, który postawi na Brytyjczyków

W związku z tym bitwa o przyciągnięcie 190 milionów europejskich turystów zostanie rozstrzygnięta pomiędzy pięcioma wymienionymi krajami, a mianowicie Hiszpanią, Włochami, Grecją, Maltą i Cyprem. Bitwę wygra kraj, który korzysta z szybkiego przetwarzania paszportów zdrowotnych i przyciąga podróżnych z tych krajów, w których proces szczepień przebiega znacznie szybciej niż w Unii Europejskiej.

Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, gdzie ponad połowa populacji otrzymała już pierwszą dawkę szczepionki i gdzie oczekuje się uzyskania odporności stada na początku lata. Gazeta podała, że ​​Hiszpania przyjęła w 2019 r. 18 milionów brytyjskich podróżnych, których można przyciągnąć na wakacje w Hiszpanii ze względu na dobrą sytuację zdrowotną w kraju.

Taczki - 2157335_1280.jpg

Wakacje pod jabłonią? Powstają częściowe ogrody

Możesz podróżować, ale pamiętaj o kosztach związanych z dodatkowymi badaniami

Chociaż w dokumencie stwierdzono, że można ich zniechęcić do podróżowania ze względu na koszt testów anty-CRP. (Rekomendowaną metodą diagnozowania COVID-19 jest RT-PCR, która pozwala na wykrycie materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2), która wynosi średnio 100 euro za test PCR, co Dla czteroosobowej rodziny kosztuje około 800 euro.

Może to oznaczać, że wiele osób może zrezygnować z podróży i wybrać pobyt w miejscu swojego pochodzenia, tak jak w 2020 roku

Ponadto Brytyjczycy nie zachęcają do wyjazdów za granicę, zgodnie z najnowszym raportem British Health Authority, który ostrzega przed wyjazdami za granicę ze względu na ryzyko importu nowych szczepów wirusa Corona.

A co z drugim najczęściej odwiedzanym krajem: Niemcami?

Drugim co do wielkości rynkiem turystycznym są Niemcy, które również muszą wprowadzić swoje przepisy zakazujące lub zezwalające na letnie podróże w nadchodzących tygodniach.

Tymczasem Baleary i Wyspy Kanaryjskie walczą o otwarcie korytarzy turystycznych z Niemiec i Wielkiej Brytanii

Jak napisał El País, Unia Europejska musiałaby dyktować, jakie zasady mają być przestrzegane, mimo że presja ze strony Balearów i Wysp Kanaryjskich była już na miejscu, a Niemcy traktowałyby ją oddzielnie od reszty Hiszpanii.

Dwa niezależne rządy mocno walczą o otwarcie korytarzy turystycznych z Niemcami, a od 19 maja z Wielką Brytanią, opierając się na tym, że ich samotniczy charakter daje im większą zdolność do kontrolowania wirusa, podobnie jak każdy, kto wchodzi i wychodzi. Wyspa. Zdaj test PCR.

Tempo negocjacji przyspieszyło w ostatnich tygodniach, zwłaszcza z Niemcami i Balearami (50% zagranicznych podróżnych to Niemcy) dzięki dobrej sytuacji epidemiologicznej archipelagu.

kraj, k

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *