Południowoafrykańska partia prowadzi narodowy protest

W swoich pracach EFF jest oddelegowana przez Konfederację Związków Zawodowych Republiki Południowej Afryki.

W obliczu potencjalnych zamieszek rzecznik prezydenta Vincent Magwenya dzień wcześniej dał jasno do zrozumienia, że ​​rozmieszczenie ciężkich sił policyjnych i Południowoafrykańskich Sił Obrony Narodowej (SAFN) jest podejmowane w celu zapewnienia ludziom ochrony podczas ogłoszonej narodowej izolacja.

Dodał, że na państwie spoczywa odpowiedzialność za ochronę niezbędnej infrastruktury, a także za zapewnienie obywatelom normalnego wykonywania codziennych czynności, a tym samym zapewnienie im bezpieczeństwa.

Rzecznik przypomniał, że prezydent Ramaphosa oświadczył, że chociaż nasza Konstytucja gwarantuje prawo do protestu, to władza nie jest absolutna i nie jest przepustką do jakiejkolwiek formy anarchii czy przemocy.

Również wczoraj sekretarz generalny Afrykańskiego Kongresu Narodowego Republiki Południowej Afryki, Fikil Mbalula, wezwał ludzi do unikania przyłączania się do narodowego protestu promowanego przez EFF.

Przemawiając w królestwie amaMpondomise, w południowej prowincji Prowincji Przylądkowej Wschodniej, wódz powiedział, że „nasi ludzie na to nie zasługują. Ludzie powinni mieć możliwość pójścia do pracy”.

Powiedział, że reakcja na planowany strajk narodowy była jak dotąd miażdżąca, chociaż wiemy, że będą sporadyczne akty bezprawia, ale wierzymy, że organy ścigania staną na wysokości zadania.

Mbalula dodał, że naszym największym zmartwieniem jako ANC są niewinni ludzie, którzy są wzywani do podjęcia czegoś, co wpłynęłoby na nich negatywnie.

Według lokalnych analityków połączenie tych dwóch żądań przez EFR sprzyja manipulacji, ponieważ wyznaczony obserwator może później potwierdzić, że uczestnicy domagali się jednego lub drugiego, w zależności od ich punktu widzenia.

Twierdzą więc, że ci, którzy przyłączają się do apelu o zaprzestanie przerw w dostawie prądu, mogą być postrzegani przez kogoś jako antyrządowi protestujący.

W zeszłym tygodniu ANC powiedział w oświadczeniu, że z niepokojem obserwował planowane zamknięcie EFF zaplanowane na 20 marca 2023 r.

Uważamy i potwierdzamy tę partię w tekście, że tego rodzaju blokada nie leży w interesie kraju i nie wzmacnia naszej przestarzałej demokracji.

Jego zdaniem jest to najwyraźniejszy dowód na to, że EFR nie jest zainteresowany budowaniem spójnego narodu, który swoją zbiorową wolą inwestuje w rozwój i wzrost kraju.

Tymczasem prezydent Ramaphosa, odnosząc się do protestu, podkreślił, że zmiana rządu w RPA może nastąpić tylko w drodze głosowania.

ymr/mv

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *