Pomyłka ministra Calvino, która obraża dwór Castellón

Pomimo faktu, że przemysł ceramicznych okapów koncentruje się głównie w Prowincja Castellónpierwszy wicepremier rządu Hiszpanii i minister gospodarki, Nadia Calvinogrupa płytek została ułożona w najbardziej wysuniętej na południe prowincji Wspólnoty Walencji.

Calvino poczynił uwagi w wywiadzie dla programu telewizyjnego Ana Rosa z Telecinco. W nim prezenter pytał o pomoc sektorom najbardziej dotkniętym wzrostem cen gazu, a minister potwierdził, co następuje: „Zdecydowanie wspieraliśmy sektory, które w dużym stopniu uzależnione są od energii elektrycznej, gdzie cena prądu lub gazu jest dla nich większa . Ważna waga w kosztach. my Bardzo uważny na producentów płytek w Alicante.”

Wrażliwy moment w branży

te słowa, W wyniku poślizgu lub nieznajomości strony wspomnianej branży, który jest jednym z ważniejszych nie tylko na poziomie wojewódzkim i terytorialnym, ale też o większym znaczeniu niż na poziomie krajowym, co ma na celu osiągnięcie wrażliwego momentu dla sektora. Kilka dni temu Ascer twierdził, że potrzebna jest „pilna” pomoc, aby przetrwać kryzys, podkreślając, że „zależy ona od rządu Hiszpanii, a nie od Brukseli i musi nadejść, zanim upadnie więcej firm”.

Walka z całkowitymi lub tymczasowymi blokadami lub wyłączeniami ERE w kafelkach trwa, więc ten błąd najwyższego przedstawiciela rządu w gospodarce nie poszedł dobrze w sektorze, podkreślając reakcję włoskiego rządu z „siłą i stanowczością” pomocy twojego rządu ”, ze zniżką Do 40% różnicy w cenie gazu na Twoich rachunkach w porównaniu do 2019 roku.

„Na ostatnim spotkaniu europejskiego przemysłu płytek stało się jasne, że większość producentów płytek otrzymuje znacznie wyższą pomoc niż w Hiszpanii. Tak więc, poza przemysłem włoskim, rządy Portugalii, Polski czy Czech są wspierane przez własne rządy ze znacznie większą determinacją niż rząd hiszpański” – ubolewali przed Ascerem.

Wycinek z chwili, gdy Pierwszy Wiceprezes rządu Hiszpanii i Minister Gospodarki myli Castellón i Alicante: Kliknij tutaj

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *