Pomysły Hugo Cháveza są słuszne w Boliwii

Pomysły Hugo Cháveza są słuszne w Boliwii

Przemawiając na Chávezowskim „Wieczorze w sercu ludów” z okazji dziesiątej rocznicy śmierci założyciela rewolucji boliwariańskiej, zorganizowanym podczas prezydencji wielonarodowego państwa, Trombez podkreślił jego integracjonistyczne i antyimperialistyczne znaczenie.

„Mówienie o Chávezie mówi o sprawie boliwariańskiej, która nie ogranicza się do granic Wenezueli, ale raczej o wizji wzmocnienia wielkiej ojczyzny, w którą wierzył Simon Bolivar” – powiedział.

Podkreślił, że wszystkie programy współpracy, które prowadził z narodami Ameryki Łacińskiej i Karaibów, miały niezłomny cel zjednoczenia.

„Ta jedność jest przeciwko imperializmowi, kapitalizmowi i neoliberalizmowi – z pomocą Dyplomaty – abyśmy mogli zbudować wspólną suwerenność, abyśmy mogli stać się biegunem władzy w rodzącym się wielobiegunowym świecie”.

Przed minister prezydencji Maríą Nella Prada, władzami krajowymi, lokalnymi i miejskimi, szeroką reprezentacją korpusu dyplomatycznego, ruchów społecznych i działaczy solidarnościowych podkreślił, że wspominanie Cháveza z tej historycznej perspektywy prowadzi do kilku wniosków.

Podkreślił, że wraz z Chavezem defetystyczna retoryka lewicy kontynentalnej została rozbita po upadku muru berlińskiego i europejski socjalizm, który zaczął odnosić zwycięstwa niezbędne do kroczenia ścieżką godności.

„Te zwycięstwa są napędzane przez zjednoczenie naszych narodów i nauczyliśmy się tego z ręki przywódcy Hugo Chaveza wraz z innymi przywódcami latynoamerykańskimi, którzy pokazali, jak samodzielnie kierować losami Ameryki i podążać drogą socjalizmu” – powiedział ambasador. zawarta.

Ze swojej strony minister Prada powołała się na dziedzictwo Cháveza w zakresie budowania integracji i Patria Grande, a także na wpływ „naszych rewolucji” na prawa kobiet.

Podkreślił, że wenezuelski przywódca i były prezydent jest sojusznikiem Boliwii w jej drodze do budowy wielonarodowego państwa, ze zdecydowanym poparciem dla różnych programów na rzecz zdecydowanej większości.

Emocjonalnie wspominała swoje spotkanie z byłym prezydentem i jego wpływ polityczny: „Moje życie i moja walka są splecione z takimi ludźmi jak on” – przyznała emocjonalnie.

Odnosząc się do 8 marca, Międzynarodowego Dnia Kobiet, Prada wyjaśniła, że ​​ruch feministyczny zaproponowany przez rząd Boliwii jest wspólnotą i „powiązany z naszą antykapitalistyczną, antyimperialistyczną i antykolonialną walką oraz naszą walką antypatriarchalną”.

„Chávez ogłosił rewolucję boliwariańską feministyczną” – podsumował minister.

pam/jpm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *