Ponad 152 000 Peruwiańczyków z Hiszpanii będzie mogło wziąć udział w drugiej turze wyborów prezydenckich

Ponad 152 000 Peruwiańczyków z Hiszpanii będzie mogło wziąć udział w drugiej turze wyborów prezydenckich

Madryt, 4 czerwca (Europe Press) –

Ponad 152 000 Peruwiańczyków mieszkających w Hiszpanii zostało zaproszonych do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach, w których będą mogli wybrać, kogo chcą być następnym prezydentem Peru na ostatniej krótkiej liście, przed którą staną Pedro Castillo i Keiko Fujimori.

W pierwszej turze, która odbyła się 11 kwietnia, lewicowy Pedro Castillo z Peru Libre wygrał w klasyfikacji generalnej z ponad 18,9% głosów, a kandydat Fuerza Nueva Keiko Fujimori wygrał 13,4% po wąskim głosowaniu. Numer.

W Hiszpanii zwycięzcą w kwietniu został gubernator Rafael López Aliga, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i tym samym odpadł w drugiej rundzie.

Konsulaty Peru w Hiszpanii utworzyły punkty wyborcze w Madrycie, Barcelonie, Walencji, Sewilli, Almerii, Bilbao, Saragossie, Vigo, Santa Cruz de Tenerife, Salamance, Oviedo, Palma de Mallorca, Maladze i Las Palmas de Gran Canaria. Konsulat w Barcelonie organizuje również głosowanie w Andorze.

Głosowanie za granicą jest obowiązkowe w przypadku Peru, chociaż nie podlega karze, Konsulat w Madrycie stwierdza w niedzielnych wytycznych, w których dokonał również przeglądu szeregu środków zdrowotnych mających na celu zapobieganie możliwym zakażeniom wirusem Corona, w tym przyjmowanie temperatura.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *