Ponad 152 000 Peruwiańczyków z Hiszpanii będzie mogło wziąć udział w drugiej turze wyborów prezydenckich

Ponad 152 000 Peruwiańczyków z Hiszpanii będzie mogło wziąć udział w drugiej turze wyborów prezydenckich

Madryt, 4 czerwca (Europe Press) –

Ponad 152 000 Peruwiańczyków mieszkających w Hiszpanii zostało zaproszonych do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach, w których będą mogli wybrać, kogo chcą być następnym prezydentem Peru na ostatniej krótkiej liście, przed którą staną Pedro Castillo i Keiko Fujimori.

W pierwszej turze, która odbyła się 11 kwietnia, lewicowy Pedro Castillo z Peru Libre wygrał w klasyfikacji generalnej z ponad 18,9% głosów, a kandydat Fuerza Nueva Keiko Fujimori wygrał 13,4% po wąskim głosowaniu. Numer.

W Hiszpanii zwycięzcą w kwietniu został gubernator Rafael López Aliga, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i tym samym odpadł w drugiej rundzie.

Konsulaty Peru w Hiszpanii utworzyły punkty wyborcze w Madrycie, Barcelonie, Walencji, Sewilli, Almerii, Bilbao, Saragossie, Vigo, Santa Cruz de Tenerife, Salamance, Oviedo, Palma de Mallorca, Maladze i Las Palmas de Gran Canaria. Konsulat w Barcelonie organizuje również głosowanie w Andorze.

Głosowanie za granicą jest obowiązkowe w przypadku Peru, chociaż nie podlega karze, Konsulat w Madrycie stwierdza w niedzielnych wytycznych, w których dokonał również przeglądu szeregu środków zdrowotnych mających na celu zapobieganie możliwym zakażeniom wirusem Corona, w tym przyjmowanie temperatura.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *