Ponad 350 000 domów zniszczonych lub uszkodzonych w Gazie – Escambray

Po zakończeniu konfliktu ponad 500 000 Palestyńczyków nie będzie mogło wrócić do swoich domów

Armia izraelska zniszczyła około 65 000 domów. (Fot.: BL).

Agencja Narodów Zjednoczonych podała 4 stycznia, że ​​od początku swojej agresji 7 października armia izraelska zniszczyła około 65 000 domów i uszkodziła 290 000 innych w Strefie Gazy.

W swoim najnowszym raporcie na temat sytuacji w pasie przybrzeżnym Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Spraw Humanitarnych (OCHA) potwierdziło, że po zakończeniu konfliktu ponad 500 000 Palestyńczyków nie będzie mogło wrócić do swoich domów.

Podkreślił, że wiele osób nie będzie mogło natychmiast wrócić ze względu na poziom zniszczeń w otaczającej infrastrukturze, a także ryzyko, jakie stwarzają wybuchowe pozostałości wojny.

Agencja ostrzegła przed poważnym kryzysem humanitarnym w regionie, ponieważ 2,2 miliona ludzi potrzebuje „pilnej pomocy żywnościowej każdego dnia, mimo że średnia dzienna pomoc w ostatnim tygodniu grudnia wyniosła zaledwie osiem procent”.

OCHA zauważyła, że ​​85% całkowitej populacji Strip, czyli 1,9 miliona ludzi, to obecnie przesiedleńcy wewnętrzni, w tym wielu ludzi zmuszonych do wielokrotnej ucieczki.

Ostrzegł, że południowa prowincja Rafah stała się obecnie głównym schronieniem dla wysiedleńców, z ponad milionem ludzi stłoczonych w bardzo zatłoczonym miejscu.

Agencja ONZ przypomniała, że ​​Gaza cierpi z powodu przerwy w dostawie prądu od 11 października ubiegłego roku, po tym jak władze izraelskie odcięły dostawy energii elektrycznej i wyczerpały się zapasy paliwa.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *