Ponad 71 000 Brazylijczyków wciąż jest poza domami z powodu deszczu | Aktualności

Ponad 71 000 osób pozostaje poza swoimi domami w stanie Pernambuco w Brazylii z powodu ulewnych deszczy, które rozpoczęły się w tym obszarze 11 dni temu.

Przeczytaj także:

Były prezydent Brazylii Lula da Silva pozytywnie testuje Covid-19

Z danych przekazanych lokalnym mediom przez rządowy Urząd Koordynacji Obrony Cywilnej (Codecipe) wynika, że ​​oprócz odnotowanych wcześniej 128 zgonów, ulewa opuściła 61 596 osób i przesiedliła 9631 osób.

W notatce wyjaśniono, że brazylijska Obrona Cywilna używa słowa „ewakuacja” do określenia osoby poszkodowanej, która po katastrofie została w domu krewnego, a osoba przesiedlona to osoba, która schroniła się w publicznym lub prywatnym schronisku.Kod informuje, że wszyscy IDPs są rozmieszczeni w 123 schronach w co najmniej 31 miastach.

Jeśli chodzi o skutki regionalne, podmiot stwierdził, że 54 gminy zgłosiły szkody spowodowane deszczem, podczas gdy Obrona Cywilna wyjaśniła, że ​​liczba miast, w których wydano nakazy nadzwyczajne w niedzielę, wzrosła do 37, dodając Agua Negra, Primavera (Mata Sur) i Itaramacá (Wielka Recife). do 34 wcześniej zgłoszonych regionów.

W zeszły piątek ostatnią zaginiętą osobą, której szukały władze gminy Camaragipe, była 43-letnia kobieta.

Większość zgonów miała miejsce w podobnych warunkach, z powodu powodzi lub przemieszczenia gleby i błota w wyniku opadów deszczu i skoncentrowała się w miastach Recife (55 zgonów) oraz w innych miastach, takich jak Jaboatão dos Guararapes, Olinda, Camarajibe i Lemoiro.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.