Ponad pół miliona dzieci na Haiti jest zagrożonych z powodu braku dostępu do wody

Ponad pół miliona dzieci na Haiti jest zagrożonych z powodu braku dostępu do wody

Zarejestrowałeś się pomyślnie
Kliknij link w wiadomości e-mail wysłanej do

Ameryka Łacińska

Od Rio Grande po Ziemię Ognistą, wiadomości, raporty i analizy dotyczące rzeczywistości Ameryki Łacińskiej

Port-au-Prince (Sputnik) – Około 540 000 dzieci na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi na Haiti jest zagrożonych chorobami przenoszonymi przez wodę z powodu pogorszenia stanu wielu sieci dystrybucji, ostrzegł Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). ).

„Trudne warunki w południowo-zachodnim Haiti, gdzie ponad pół miliona dzieci i młodzieży nie ma dostępu do schronisk, czystej wody i urządzeń sanitarnych, szybko zwiększają ryzyko ostrych chorób układu oddechowego, biegunek, cholery i malarii” – ostrzega UNICEF. w obecnej sytuacji.

Przynajmniej władze haitańskie przyznały, że 400 000 osób Ich zaopatrzenie w zasoby zostało naruszone, po tym, jak ponad 50 sieci w hrabstwach Nieps, Sur i Grand Anse zostało uszkodzonych przez trzęsienie ziemi o sile 7,2.

Życie tysięcy dzieci, młodzieży i rodzin dotkniętych chorobą Trzęsienie ziemi „Teraz są w niebezpieczeństwie, po prostu dlatego, że nie mają dostępu do wody pitnej, urządzeń sanitarnych i higieny” – powiedział Bruno Maes, przedstawiciel UNICEF na Haiti.

Maes zauważył, że po trzęsieniu ziemi nie odnotowano cholery. Jednak jej pojawienie się, wraz z innymi chorobami przenoszonymi przez wodę „jest realnym zagrożeniem, które narasta z dnia na dzień”.

Przed trzęsieniem ziemi po prostu 60% Spośród mieszkańców dotkniętych chorobą powiatów ma dostęp do wody pitnej, a liczba ta znacznie spadła pomimo interwencji rządu i partnerów międzynarodowych mających na celu zapewnienie płynów obywatelom.

UNICEF wskazał, że wraz z Dyrekcją Wody Pitnej i Sanitacji na Haiti był w stanie dotrzeć do 73 600 osób za pomocą 22 cystern i sześciu stacji uzdatniania wody.

Rozdano także około 7000 zestawów higienicznych dla 35 200 osób, w tym produkty do uzdatniania wody w gospodarstwie domowym, mydło, pojemniki na wodę, urządzenia do mycia rąk i podpaski higieniczne.

Trzęsienie ziemi miało miejsce 14 sierpnia Spowodowało 2207 zgonówWładze potwierdziły, że 12 268 innych zostało rannych, a straty szacuje się na ponad tysiąc milionów dolarów.

5 nieoczekiwanych korzyści zimnej wody dla Twojego organizmu

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *