Poniedziałek 11 lipca 2022 (07:00 GMT)

Ponad 4 miliony szczepionek przeciwko Covid-19 przybyło z Kovacs do Wenezueli
Ta treść została opublikowana 11 lipca 2022 – 07:02

ZJEDNOCZONY RZĄD – LONDYN – Konserwatywni posłowie wybierają swojego nowego dyrektora naczelnego w Londynie, ustalając harmonogram wyboru nowego przywódcy, który zastąpi premiera Borisa Johnsona, z minister spraw zagranicznych Liz Truss jako ostatnią postacią, która dołączyła do wyścigu dziesiątek kandydatów.

(Mój głos)

Stan wojenny na Ukrainie – Moskwa/Kijów – Ukraina wzywa obywateli mieszkających na południu kraju do opuszczenia swoich domów w obliczu planów prezydenta Wołodymyra Zełenskiego dotyczących odzyskania ziem zajętych przez Rosję.

(zdjęcie) (wideo)

EUROGROUP – BRUKSELA – Ministrowie Finansów Eurogrupy (Eurogrupa) omówili w Brukseli rozwój makroekonomiczny i wyzwania polityczne w strefie euro w kontekście wojny na Ukrainie, a także sytuację budżetową w strefie euro.

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

POŻAR PORTUGALII – LIZBONA – Portugalia w poniedziałek wchodzi w stan wyjątkowy, trzeci poziom reagowania na katastrofy, w czerwony alarm z powodu zagrożenia pożarowego, podczas gaszenia pożaru w centrum i na północy kraju.

(zdjęcie) (dźwięk)

Kryzys Sri Lanki i Kolombo – Opozycja na Sri Lance szuka konsensusu w celu utworzenia nowego rządu po ogłoszonych dymisjach prezydenta Gotabayi Rajapaksy i premiera Ranila Wickremesinghe, w środku głębokiego kryzysu gospodarczego. By Aanya Wibulasina

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

Protesty na Kubie – Hawana – Kuba świętuje pierwszą rocznicę 11J, największych protestów od dziesięcioleci, między milczeniem rządu, który obwinia ją o zagraniczną kontrrewolucję i potępieniem setek protestujących, a żądaniami zmian i wolności dla aktywistów, przeciwników i przeciwników.

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

(Będą też informacje o demonstracjach w Miami i innych miastach)

EU INTERNATIONAL – PRAGA – Ministrowie spraw wewnętrznych państw członkowskich UE spotykają się dziś w Pradze, aby przeanalizować skutki wojny na Ukrainie dla bezpieczeństwa społeczeństwa i przyszłych wyzwań związanych z migracją.

(zdjęcie) (wideo) (dźwięk)

JAPOŃSKIE WYBORY – TOKIO – Dziś, po swoim niezwykłym zwycięstwie wyborczym, po raz pierwszy pojawił się premier Japonii Fumio Kishida, który powiedział, że przyjmie swoje główne niedokończone zadania nieżyjącego już Shinzo Abe, wśród których podkreślił poprawkę do konstytucji dotyczącą rozszerzenia armii. Możliwości.

(zdjęcie) (dźwięk)

JAPOŃSKI ATAK – TOKIO – Słynna świątynia buddyjska w Tokio gości dziś po śmierci byłego japońskiego premiera Shinzo Abe, ponieważ krewni i dygnitarze z jego partii mają wziąć udział w pogrzebie po krwawym ataku na influencera. Japoński polityk.

(zdjęcie) (wideo)

wywiad

————-

Brazylijskie niewolnictwo – São Paulo – Ponad sto lat po jego zniesieniu, dziedzictwo niewolnictwa nadal „torturuje” Brazylię, „rasistowski” kraj, który prowadzi „politykę ludobójstwa” przeciwko czarnej ludności, według wywiadu z EFE Brazylijski pisarz Laurentino Gomez. przez Alba Santandro

(wideo)

laboratorium

[email protected]

Jeśli chcesz wiedzieć o wydarzeniach i innych wydarzeniach medialnych zaplanowanych na dziś lub w ciągu najbliższych 365 dni, w Hiszpanii i na świecie, oddajemy do Twojej dyspozycji globalną agendę cyfrową, która jest dostępna online i stale aktualizowana . Ta EFE zna nowe wezwanie. To narzędzie umożliwia segmentację prognoz według zainteresowań użytkowników.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego lub innych produktów, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod numerem (34) 902222392, stale od 8:30 do 20:00 lub pod adresem e-mail [email protected]

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.