poniedziałek 2 sierpnia 2021 (11:00 GMT)

Ta treść została opublikowana 02 sierpnia 2021 – 10:46

Tokio 2020 Białoruś

Polska udziela azylu białoruskiemu sportowcowi zagrożonemu przez rząd

Kraków (Polska) (EFE). Polski rząd przyznał wizę humanitarną białoruskiej lekkoatletce Kristinie Tsimanoskiej, która startowała w igrzyskach olimpijskich w Tokio i odmówiła powrotu do kraju z obawy przed represjami ze strony reżimu Łukaszenki. „Polska jest gotowa pomóc” sportowcowi i potwierdziła, że ​​„uzyskała wizę humanitarną i może kontynuować karierę sportową w Polsce, jeśli sobie tego życzy” – napisał na portalach społecznościowych polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydać. 24-letni biegacz zamieścił nagranie na jednym z kanałów mediów społecznościowych, z których korzystają białoruscy aktywiści wspierający białoruskich sportowców prześladowanych za poglądy polityczne.

Tokio 2020 Białoruś

Praga oferuje wizę dla sportowca Tsimanouskaya, aby ubiegać się o azyl

Praga (EFE). Czeski rząd zaoferował białoruskiej piłkarz Kristinie Tsimanoskiej, która przebywa w Tokio pod opieką japońskiej policji po próbie deportacji przez Mińsk, wizę, aby mogła podróżować do Czech i ubiegać się tam o azyl polityczny. „Sytuacja wokół biegaczki Kristiny Tsimanoskiej jest skandaliczna. Czechy są gotowe jej pomóc” – napisał dziś na swoim koncie na Twitterze czeski minister spraw zagranicznych Jakub Kolhanek. „Po zawarciu porozumienia z premierem i ministrem spraw wewnętrznych zaproponujemy ci wizę na wjazd do kraju, abyś mógł zająć się ochroną międzynarodową” – kontynuował czeski szef dyplomacji, zgodnie z którym ambasada w Tokio powiedział. gotowy do pracy.”

Unia Europejska Nikaragua

Unia Europejska nałożyła sankcje na ośmiu innych Nikaraguańczyków, w tym na wiceprezydenta

BRUKSELA (EFE) – W poniedziałek Unia Europejska nałożyła sankcje na osiem kolejnych osób w kontekście kryzysu politycznego, przez który przechodzi Nikaragua, i włączyła do tej grupy wiceprezydenta kraju Rosario Murillo. Rada Unii Europejskiej, w skład której wchodzą państwa członkowskie, zauważyła w oświadczeniu, że środki ograniczające podjęte wobec tych ośmiu osób „jako odpowiedzialne za poważne naruszenia praw człowieka lub czyny podważające demokrację i rządy prawa w Nikaragui”. Rada podkreśliła, że ​​„działania są skierowane przeciwko ludziom i zaprojektowane w taki sposób, aby nie zaszkodzić ludności Nikaragui ani gospodarce Nikaragui”.

Pożary w Turcji

Turcja intensyfikuje zwalczanie pożarów z pomocą europejską

Stambuł (EFE). Władze tureckie intensyfikują wysiłki w celu zakończenia ośmiu pożarów, prawie wszystkich w obszarach turystycznych na południu i zachodzie kraju, ponieważ wysłały samoloty gaśnicze z Hiszpanii i Chorwacji na całą Unię Europejską (UE). Turecki minister powiedział: „Spośród 125 pożarów ogłoszonych między 28 lipca a 1 sierpnia 117 zostało całkowicie ugasonych lub pod kontrolą; osiem nadal trwa. Wciąż oceniamy szkody”. Straciliśmy osiem istnień ludzkich ”. Rolnictwo i Leśnictwo, Bekir Pakdemirli, dla Tureckiej Agencji Anadolu. Wśród ośmiu wciąż aktywnych pożarów znajdują się pożary, które wybuchły w ubiegłą środę w Manavgat na wybrzeżu Morza Śródziemnego, 60 kilometrów na wschód od Antalyi, regionalnej stolicy tego regionu turystycznego, powodując 7 z 8 odnotowanych do tej pory zgonów.

Eni Meksyk

Eni znajduje w Meksyku pole naftowe z rezerwami do 200 mln baryłek

Rzym (EFE): Włoski koncern naftowy Eni poinformował dziś o odkryciu nowego pola naftowego w Meksyku, które według jego wstępnych szacunków może zawierać rezerwy rzędu 150-200 mln baryłek. Odkrycie miało miejsce w bloku 10 w średnio głębokich wodach Cuenca Salina Soreste, wyjaśniła firma w notatce. Odwiert Sayulita-1 EXP, w którym dokonano odkrycia, jest siódmym odwiertem pomyślnie wykonanym przez Eni w regionie Cuenca Salina, około 70 kilometrów od brzegu i zaledwie 15 kilometrów od poprzedniego odkrycia ropy w Saasken, ocenianego pod koniec roku.

Wirus korony chińskiej

Pekin ogranicza wjazdy do miasta, aby uchronić się przed wybuchem epidemii w Chinach

Pekin (EFE). Pekin nałożył ograniczenia na osoby wjeżdżające do miasta z obszarów obecnie uważanych za zagrożone, aby chronić chińską stolicę przed narastającą epidemią koronawirusa, który rozprzestrzenia się w kraju azjatyckim. Co najmniej 27 miast w 18 chińskich prowincjach w ostatnich dniach odnotowało przypadki wirusa poprzez lokalną transmisję – łącznie ponad 300 infekcji – co skłoniło władze Pekinu do „ograniczenia przepływu pasażerów” z obszarów, w których odnotowano infekcje. Global Times podał dzisiaj. W rezultacie loty i pociągi dalekobieżne z tych obszarów do stolicy Chin zostały odwołane, a władze zwróciły się do Pekinu, aby nie podróżował do obszarów, w których wynik testu był pozytywny.

Wirus koronowy EE.UU.

USA nie wrócą do odosobnienia pomimo wzrostu liczby przypadków koronawirusa

Waszyngton (EFE). – Amerykańskie władze ds. zdrowia zaprzeczyły w niedzielę, że ponownie nałożą odosobnienie w kraju, pomimo wzrostu liczby przypadków wirusa Covid-19, zwłaszcza na Florydzie, i powrotu do masek domowych. W wywiadzie telewizyjnym dla ABC This Week, główny epidemiolog rządu USA, Anthony Fauci, powiedział, że nie sądzi, aby więcej porodów było, ponieważ jest już „wystarczający odsetek osób, które zostały zaszczepione, że nie. Musimy wrócić. do tego, jak było zeszłej zimy.” Epidemiolog ubolewał jednak, że liczba szczepień „nie wystarczy, aby zdławić epidemię” i bez końca apelował do władz USA, aby prawie 100 milionów ludzi mogło i jeszcze nie otrzymało szczepionki. „Sytuacja będzie się tylko pogarszać” – ostrzegł Fauci, zauważając, że liczba przypadków COVID-19 z powodu zmiennej delta wzrosła w ciągu ostatnich siedmiu dni.

wirus korony tajlandii

Tajlandia rozszerza blokadę na Bangkok i 28 innych prowincji

Bangkok (EFE). Tajlandia od wtorku przedłużyła zamknięcie Bangkoku i 28 innych prowincji do sierpnia, aby powstrzymać najgorszą epidemię COVID-19 w kraju, która ma również silny wpływ na resztę kraju. Azja Południowo-Wschodnia. Decyzja władz pojawia się, gdy Tajlandia odnotowuje rekordową liczbę infekcji i zgonów, których nie można powstrzymać pomimo surowych restrykcji nałożonych na kilka tygodni.

Terror w Nigrze

19 nigeryjskich żołnierzy zabitych w zasadzce w zachodnim Nigrze

Niamej (EFE). Według raportów, dziewiętnastu nigeryjskich żołnierzy zostało zabitych w zasadzce dokonanej przez podejrzanych terrorystów w regionie Tillaberi w zachodnim Nigrze, podczas misji zaopatrzeniowej do bazy wojskowej w strefie przygranicznej z Burkina Faso. Zeszłej nocy mod. Atak został przeprowadzony w sobotę w miejscowości Torodi i spowodował obrażenia siedmiu osób i zaginięcie sześciu innych, jak wynika z memorandum obronnego nadanego przez państwową telewizję Tele Sahel. Konwój składał się z „Force Saki” wyspecjalizowanego w zwalczaniu terroryzmu w tak zwanym „regionie trzech granic” dzielonym między Burkina Faso, Mali i Niger.

Wyniki HSBC

HSBC, największy bank w Europie, w pierwszym półroczu zarabia o 268% więcej

Pekin/Londyn (EFE). – HSBC, największy w Europie, zarobił 7 276 mln USD (6 129 mln EUR) w pierwszej połowie roku, co oznacza, że ​​jego zysk wzrósł o 268% w tym samym okresie w 2020 r., korzystając z ożywienia gospodarczego w Wielkiej Brytanii i Hongkongu. Między styczniem a czerwcem obroty HSBC spadły o 4,46% do 25 551 mln USD (21 522 mln EUR), co spółka przypisuje obniżkom stóp procentowych w 2020 r. oraz niższym dochodom z rynków i giełdy. Według podmiotu, który ma silną pozycję na rynku azjatyckim, wszystkie regiony, w których działa, były rentowne, więc zwróci akcjonariuszom wypłatę dywidendy.

Kryzys w Tunezji

Przewodniczący parlamentu tunezyjskiego ponownie opuszcza szpital

Tunis (EFE) – Dziś radio podało, że przewodniczący parlamentu tunezyjskiego i historyczny przywódca Islamskiej Partii Ennahda, Rached Ghannouchi, opuścili dziś szpital wojskowy w stolicy, do którego wszedł w niedzielę wieczorem z powodu pogorszenia stanu jego zdrowie. Lokalny „Mosaique FM”. Oficjalna relacja urzędnika na portalach społecznościowych wskazywała, że ​​80-letni polityk został dzień wcześniej przeniesiony do prywatnej kliniki po „lekkiej chorobie” i przeprowadzeniu niezbędnych badań lekarskich, bez podawania dalszych szczegółów. 21 lipca Ghannouchi został wypisany z tego samego szpitala, w którym został przyjęty na tydzień po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, mimo że w kwietniu otrzymał pełny harmonogram chińskiej szczepionki Sinovac. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług Efe bez uprzedniej i wyraźnej zgody EFE SA jest wyraźnie zabroniona.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *