Popeye

Popeye urodził się w komiksie Timble Theatre, z King Features Syndicate, 17 stycznia 1929 roku. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa Popeye, co oznacza „wyłupiaste oko” i jest jedną z głównych cech postaci (ma zamknięte oko). lub śpi).

Popeye jest marynarzem z powiększonymi przedramionami, tatuażami kotwicy, rudymi włosami i wydatną szczęką. Stworzony przez Elize Crisler Segar. Mówi się, że miał sąsiada marynarza, Franka Feigla, przezywanego Rocky.

Według Segara Weigl był polskim marynarzem. „Rocky miał ekstremalny temperament, więc angażował się w niezliczone walki niezależnie od swojego wzrostu (mówi się, że przez większość czasu zwyciężał). Jego twarz była bardzo podobna do twarzy postaci z kreskówek, ponieważ Feigl miał wyrostki żuchwy, używał palić fajkę Poza tym podobno nazywali to wyłupiastym okiem, był też znany ze swojej życzliwości i życzliwości wobec dzieci”.

Inny sąsiad Segara zainspirował powstanie Olivy. O imieniu Dora Paskel była wysoką, szczupłą kobietą, która ubierała się bardzo podobnie do bohaterki. Innymi słowy, rzeczywistość jest poza wyobraźnią.

Brutus był największym wrogiem Popeye’a. Był dużym, puszystym mężczyzną. Chociaż Popeye nie miałby nic przeciwko odpaleniu go pojedynczo.

Cocoliso to dziecko adoptowane przez samego Popeye’a i było wówczas inspiracją dla dziecięcej mody.

W rzeczywistości, zgodnie z ostatnimi badaniami, postać Popeye została stworzona, aby opowiadać się za kampanią na rzecz marihuany. W momencie jego wydania w Stanach Zjednoczonych toczyła się debata na temat jego kryminalizacji, ponieważ był dozwolony i używany w tym kraju. Co ciekawe, potoczna nazwa nadawana marihuanie to „szpinak”. Wśród wielu jego cech miał dawać jedną siłę.

Popeye na jednej ze swoich lekcji podróżuje do Paragwaju i Boliwii, ponieważ podobno w tych miejscach znajduje się najlepszy „szpinak”. Popeye stał się ikoną obrony murawy w tamtych latach.

W każdym razie nie można zaprzeczyć, że ta kreskówka była mile widziana dla dzieci i dorosłych. Oprócz oryginalnej kreskówki, w filmie wprowadzono kilka modyfikacji, jedną z Robbiem Williamsem, która przeszła niezauważona; Kolejne przesłuchanie w 2016 roku z Genndy Tartakovsky jako reżyserem, które dało życie m.in. serialom animowanym Laboratorium Dextera i Samuraj Jack. Film został w tajemniczy sposób odwołany, a film pozostaje nienaruszony do dziś. Powody są nieznane. Najwyraźniej ludzie z Sony Pictures palili szpinakowe churros i nie smakowali im.

bohater

Popeye był niską i bardzo odważną postacią, która broniła dzieci z dzielnicy Héroes de Padierna w Ajusco. Znaleźli go na wpół nieprzytomnego na starej drodze i pytali tylko o Trisa.

Kiedy policja przybyła do szpitala, Popeye czuł się już lepiej. Powiedział jej, że seria bandytów porywa dziewczyny i pracuje w prostytucji.

Popeye wyzdrowiał po kilku dniach, a Triss odprowadziła go do bezpiecznego domu, w którym przetrzymywano młode kobiety. Poruszył pistoletem kaliber 38 i pociągnął go za nogę. Papież kopnął drzwi. Weszli siłą iw jednym z pokoi znaleźli cztery dziewczynki w wieku od dwunastu do szesnastu lat. Byli związani i źle zjedzeni.

W momencie jego uwolnienia pojawiły się trzy osoby. Obaj mieli pistolety, ale byli bezradni w obliczu natychmiastowej reakcji Trisa, który wystrzelił z obu pistoletów. Kule utkwiły w rękach przestępców, jedna między moimi brwiami dla pierwszego, a druga w prawy płatek ucha drugiego. Trzeci temat został zatrzymany przez Popeye, który powalił go na ziemię ciosem i stamtąd zaciągnął go do drzwi.

Dzieciaki pobiegły ulicą. Triss udało się krzyknąć:

– Nie ma niebezpieczeństwa.

Dziewczyny się zatrzymały. Triss zabrała ich do delegacji, podczas gdy Bob rozmawiał z sąsiadami, aby wszystko wyjaśnić.

Od tego dnia Popeye jest bohaterem w okolicy i za każdym razem, gdy zatrzymuje się, aby zjeść kilka garnachów, ludzie nie pozwalają mu zapłacić. Czasami zaprasza Triss, która też nic nie płaci.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *