POSCO otwiera zakład recyklingu w Polsce

POSCO Holdings zakończyło budowę zakładu recyklingu akumulatorów wtórnych PLSC w Brzegu Dolnym.

W ceremonii otwarcia uczestniczyli Lider Zespołu ds. Biznesu Materiałów Zielonych i Energii POSCO Holding Byung Ug-yoo, Ambasador Korei w Polsce Hoon Min Lim, Gubernator Janusz Zdziarski, Burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Perek oraz urzędnicy reprezentujący klientów i partnerów, takich jak LG Energy. Solutions, GS Energy i SungEel HiTech.

„Działalność w zakresie recyklingu ma fundamentalne znaczenie dla ekonomiki cyklu pozytywnego zielonych baterii, która stanowi rdzeń działalności POSCO Group w zakresie materiałów wtórnych do akumulatorów” – powiedział Byung Og Yoo.

„Przejmiemy wiodącą rolę w społecznej odpowiedzialności biznesu i zapewnimy konkurencyjność surowców do akumulatorów wtórnych poprzez ciągły rozwój działalności w zakresie recyklingu”.

Widok na PLSC, zakład recyklingu akumulatorów wtórnych w Brzegu Dolnym

W marcu ubiegłego roku POSCO Holdings założyło spółkę PLSC zajmującą się recyklingiem akumulatorów wtórnych w odpowiedzi na rosnący rynek wynikający z pojawienia się pojazdów elektrycznych oraz żądań rządów i głównych klientów na całym świecie, aby wprowadzić obowiązek stosowania materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji akumulatorów wtórnych.

Przy prowadzeniu zakładu firma współpracuje z koreańską firmą SungEel HiTech posiadającą własną technologię recyklingu akumulatorów wtórnych.

Zakład PLSC, który został ukończony po dziesięciu miesiącach pracy w październiku 2021 roku, jest zakładem recyklingu akumulatorów wtórnych o zdolności produkcyjnej na poziomie 7 tys. ton rocznie.

POSCO robi pierwszy krok w kierunku neutralności węglowej

Będzie zbierać i demontować złom i zużyte akumulatory powstające podczas produkcji akumulatorów w Europie oraz wytwarzać półprodukty w postaci proszku. Lit, nikiel, kobalt i mangan będą wydobywane z surowców pośrednich i dostarczane do POSCO HY Clean Metal.

Jednocześnie Grupa POSCO od chwili rozpoczęcia działalności w 2010 roku inwestuje i rozwija technologie litowo-niklowe, które są ważnymi surowcami do produkcji akumulatorów wtórnych.

Planuje osiągnąć sprzedaż na poziomie 41 bilionów wonów poprzez zbudowanie stabilnego łańcucha wartości materiałów wtórnych do 2030 r., produkując 300 000 ton litu, 220 000 ton niklu, 610 000 ton materiałów katodowych i 320 000 ton materiałów anodowych.


You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *