Postęp w procesie politycznym przeciwko Laso to tydzień skupienia w Ekwadorze

Postęp w procesie politycznym przeciwko Laso to tydzień skupienia w Ekwadorze

Keto-. Postęp w procesie impeachmentu przeciwko prezydentowi Ekwadoru, Guillermo Lasso, zwrócił uwagę prasy i opinii publicznej w tym tygodniu, który kończy się tutaj dzisiaj.

Odliczanie do postępowania przeciwko Laso, oskarżonemu o defraudację, rozpoczęło się w piątek, kiedy zgromadzona Viviana Fellows ogłosiła, że ​​prezydent regionu andyjskiego stanie przed sądem w przyszły wtorek, 16 maja.

Fellowes potwierdził, że wezwanie zostanie opublikowane na ogólnej sesji ustawodawczej w niedzielę 14 maja, czyli w dniu, w którym zgromadzenie zgromadzi się, aby zmienić swoje uprawnienia.

Zanim ustawodawca zapowiedział przesłuchanie procesu głowy państwa, sekretarza generalnego Zgromadzenia Narodowego (parlamentu), Álvaro Salazar przesłał Lasso uchwałę plenarnej sesji Rady Legislacyjnej, w której toczył się przeciwko niemu proces impeachmentu. Został zatwierdzony wraz z pełnymi aktami procesu i przesłany w ten sam sposób 137 członkom zgromadzenia do przeglądu przed głosowaniem.

Zgodnie z porządkiem obrad na przyszły wtorek, marszałek parlamentu Virgilio Sacisella zwróci się do czterech posłów wnioskujących o rozprawę o wybranie dwóch przesłuchujących, którzy będą mieli dwie godziny na przedstawienie przedstawionych w trakcie procesu dowodów.

Następnie gubernator Ekwadoru za trzy godziny przedstawi swoje argumenty obronne.

Po interwencji Lasso opuści plenum i rozpocznie debatę, która może trwać kilka dni, podczas której 137 posłów Zgromadzenia może zabrać głos, każdy po 10 minut, zgodnie z ustaleniami.

Po zakończeniu dyskusji w ciągu kolejnych pięciu dni zwołane zostanie posiedzenie plenarne, które zadecyduje w sprawie zarzutów i dowodów obrony, czy lasso powinno zostać usunięte, co wymaga 92 głosów. W przypadku braku wotum nieufności rozdział zostaje zarchiwizowany.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *