Potęga Latynosów w dalszym ciągu napędza gospodarkę USA

Potęga Latynosów w dalszym ciągu napędza gospodarkę USA
Gospodarka Ameryki Łacińskiej osiągnęła w 2021 roku 3,2 biliona dolarów. Zdjęcie: Arno Borghi/dpa-Zentralbild/dpa

the Gospodarka Podrzędny Latynosi W Zjednoczone państwo Wciąż rośnie, wskazując na jego wyższość w narodzie. Osiągnął tak wysokie wskaźniki, że gdyby to społeczeństwo było niezależnym krajem, jego PKB byłby wyższy niż w Wielkiej Brytanii, Indiach i Francji.

Stwierdzono to w niedawnym raporcie przesłanym przez stronę internetową Współpraca darczyńców z Ameryki Łacińskiej (LDC)organizacja non-profit, której celem jest zmiana postrzegania… Latynosi W Zjednoczone państwo Poprzez dane i badania; We współpracy z Wells Fargo.

Badanie to podkreśla Ekonomia łacińska w Federacja Amerykańska Osiągnął poziom 3,2 miliarda dolarów dolar W 2021 r., w porównaniu do 2,8 bln dolarów odnotowanych w 2020 r., największą siłą są sektory związane z zakwaterowaniem i gastronomią, budownictwem, obsługą administracyjną, gospodarką odpadami i transportem.

Zakwaterowanie i usługi gastronomiczne, budownictwo, wsparcie administracyjne, gospodarka odpadami i transport to sektory, w których Latynosi mają największą siłę w Stanach Zjednoczonych. Reuters/Brian Woolston

Faktycznie, w ciągu ostatniej dekady Ekonomia łacińska Kraj rozwijał się dwa i pół razy szybciej niż jego odpowiednik łacinaCo potwierdza jego ogromny wkład we wskaźniki Ekonomiczny Krajowy.

„Jesteśmy naszymi Latynosami” – podkreślił Saul Trujillo, prezes Latynoskiej Współpracy Darczyńców Gospodarka Ogromny, w tej chwili cierpiący na brak inwestycji i brak zaangażowania” – w rozmowie z „Squawk Box” z CNBCPodkreślając potrzebę pełnego wykorzystania tego potencjału gospodarczy.

Chociaż wzrost Społeczność latynoska Był szeroko rozpowszechniony w Zjednoczone państwoNajbardziej widoczne efekty są widoczne w stanach: Kalifornia 682 000 milionów dolarów, Teksas 682 miliardy dolarów I Floryda 465 miliardów dolarów.

Najbardziej znaczący wpływ gospodarczy Latynosów miał miejsce w Kalifornii, Teksasie i na Florydzie. (Zdjęcie: New York Times)

Dzieje się tak głównie za sprawą dużej części społeczeństwa łacinaIch wybitna rola w sile roboczej i ich produktywność w niej państwo. „Według wykresów, które mamy obecnie w naszym badaniu, wzrost 48 z 50 stanów jest powiązany z tą grupą. łacina– powiedział Trujillo.

W rzeczywistości, zgodnie z analizą LDC, jeśli wyodrębnione zostaną wskaźniki Ekonomia łacińska właśnie w KaliforniaByłby to 21. największy na świecie, plasujący się między Polską a Szwajcarią.

Na rynkach wschodzących LatynosiDakota Południowa, Dakota Północna i New Hampshire odnotowały znaczny wzrost, przy czym tempo wzrostu PKB było najwyższe od 2011 r. W Dakocie Południowej wpływ był gospodarczy Podrzędny Latynosi W 2021 r. rósł w tempie 11,8% rocznie, osiągając nieco lepsze wyniki niż sąsiad.

Latynoscy pracownicy zarabiają średnio 80 centów w porównaniu z każdym dolarem zarabianym przez białych pracowników niebędących Latynosami. Reuters/Brendan MacDiarmid

Z badania wynika również, że dochody z wynagrodzeń LatynosiCo wyniosło 1,67 miliarda dolarów dolar W 2021 r. odnotowała wyższy wzrost niż kraje spoza kraju Latynosi W ciągu ostatniej dekady w tempie rocznym odpowiednio 4,7% wobec 1,9%.

Pomimo tego wzrostu nadal istnieją duże różnice w wynagrodzeniach pracowników Latynosi Ci, którzy zarabiają średnio 80 centów każdy dolar Zdobyte przez białych pracowników niebędących Latynosami.

Kolejnym ważnym wskaźnikiem jest siła nabywcza, która utrzymuje się na wysokim poziomie, osiągając 3,4 bln dolarów w 2021 r. i rosnąc od 2,1 do 2,4 razy szybciej niż w przypadku krajów spoza UE. Latynosi.

Dochody Latynosów z wynagrodzeń osiągnęły 1,67 biliona dolarów w 2021 r. REUTERS/Carlo Allegri

„Przez resztę stulecia kategoria ta będzie coraz bardziej rosła” – przewiduje Saul Trujillo, wzywając zainteresowanych do rozważenia możliwości inwestowania i rozwoju funduszy, jakie oferuje ten trend. gospodarczy To znaczy.

Ustalenia te zostały zaprezentowane podczas konferencji L’Attitude, która analizuje stan przywództwa, zaangażowania i reprezentacji łacina W firmach AmerykanieA także w sektorze publicznym, medialnym i rozrywkowym.

W raporcie wykorzystano dane z 2021 r., ostatniego roku, za który informacje są publicznie dostępne, a także inne źródła, takie jak Biuro Spisu Ludności i Biuro Analiz. gospodarczy oraz Urząd Statystyki Pracy, m.in.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *