Potępią ataki i prześladowania wiceprezydenta Argentyny – Radio Guantanamo

Potępią ataki i prześladowania wiceprezydenta Argentyny – Radio Guantanamo

Członkowie organizacji społecznych i politycznych potępią w sobotę napaści i prześladowania sądowe wiceprezydent Argentyny Cristiny Fernandez.

Wydarzenie odbędzie się o godzinie 15:00 czasu lokalnego w gminie Tapalqué w prowincji Buenos Aires i wezmą w nim udział między innymi minister rozwoju społeczności tego regionu Andrés Larroque i burmistrz Gustavo Cocconi .

To już czwarte posiedzenie plenarne w ramach tzw. Operacji Głośno, zorganizowanej w celu potępienia ataków również na przewodniczącą Senatu i poparcia jej ewentualnej kandydatury w wyborach parlamentarnych 22 października.

W dniu 6 grudnia 2022 r. Federalny Sąd Orzekający 2 skazał wiceprezydenta na sześć lat więzienia i stałą dyskwalifikację z pełnienia funkcji publicznych za rzekome nieprawidłowości w przyznaniu 51 prac w latach 2003-2015, które wiceprezydent odrzucił i zaprzeczył. W ciągu trzech lat rozpraw.

Były prezydent potępił istnienie mafii, państwa równoległego i partii sądowniczej, która nie toleruje nikogo, kto robi coś przeciwnego do tego, co mówi.

Następnie ogłosił, że nie będzie startował w wyborach, aby uniemożliwić Peronizmowi posiadanie wyjętego spod prawa przedstawiciela.

Organizacje nalegają jednak na ich udział w spotkaniu w lokalach wyborczych.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *