Potępiają ewentualne prowokacje wobec rurociągu amoniaku na Ukrainie

logo identificador Prensa Latina

Plan ma polegać na wysadzeniu magazynów amoniaku w zakładach OPZ w pobliżu Odessy, a także infrastruktury statku do ładowania gazu i przedstawieniu tego jako uderzenia rosyjskich rakiet, podmiot wojskowy powiedział Sputnikowi w niedzielę. Agencja.

Ta prowokacja była zaplanowana i zostanie przeprowadzona pod kontrolą przedstawicieli brytyjskiego wywiadu w Odessie.

Źródło podało, że zamieszani byli również pracownicy prywatnej wojskowej firmy kanadyjskiej GardaWorld, której administracja ukraińskich portów morskich zleciła ochronę infrastruktury w obwodzie odeskim.

Ostrzegł, że zniszczenie złóż amoniaku w Odessie doprowadzi do dalszego wzrostu cen na rynku międzynarodowym.

Powiedziała, że ​​umożliwiłoby to dostawcom z Wielkiej Brytanii i USA dostarczanie amoniaku do Unii Europejskiej i krajów rozwijających się w celu zwiększenia wielkości produkcji i eksportu oraz marż w warunkach wysokich cen.

Zbudowany pod koniec lat 70. rurociąg Togliatti-Odessa przewoził do 2,5 miliona ton rocznie, ale był bezczynny od czasu, gdy Rosja rozpoczęła własną operację wojskową na Ukrainie 24 lutego.

Wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Wierszynin przypomniał w listopadzie ub. r., że podpisane w Stambule porozumienia, znane jako Black Sea Grain Initiative, zapewniają swobodny dostęp rosyjskich nawozów, w tym niezbędnych surowców, takich jak amoniak, na rynki światowe.

Według tego dyplomaty rurociąg Togliatti-Odessa jest w dobrym stanie iz technicznego punktu widzenia może zostać wznowiony jako projekt czysto komercyjny, bez warunków wstępnych.

Jego roczna zdolność produkcyjna pozwoli wyprodukować około 12 mln ton nawozów i zapewnić zaopatrzenie w żywność dla około 100 mln ludzi.

mim/gfa

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.