Potwierdzają przynależność do haitańskiego kościoła, w którym znajdują się pojemniki z bronią

Potwierdzają przynależność do haitańskiego kościoła, w którym znajdują się pojemniki z bronią

PORT-AU-PRINCE, 14 lipca (Prince Latina) Prokurator tej stolicy, Jacques Lafontaine, potwierdził dzisiaj, że kontenery skonfiskowane celnikom do przewozu broni i amunicji były przeznaczone dla Kościoła Episkopatu Haiti.

Komisarz przeprowadził kontrolę i skonfiskował dwadzieścia sztuk broni automatycznej, ponad dwadzieścia tysięcy amunicji i sto urządzeń ładujących.

Urzędnik potwierdził na konferencji prasowej, że przesyłka należy do Kościoła Episkopalnego Haiti, ponieważ osoba odpowiedzialna za odbiór kontenera, Gina Rolls, zazwyczaj reprezentuje instytucję religijną przed odprawą celną.

Wobec Rollsa wydano nakazy przeszukania, zakaz opuszczania kraju i aresztowanie co najmniej jednej osoby.

La Fontante potwierdził, że jutro, w czwartek, zarejestrują inne podejrzane depozyty i zadenuncjował, że przemyt broni spowodował cierpienie wielu ludzi.

Ze swojej strony Kościół Episkopalny zaprzeczył w czwartek swojemu udziałowi w przemycie broni, tłumacząc, że nie ma zamówień na kontenery, nie poczynił żadnych ustaleń dotyczących ich wycofania ze stołecznego portu i nie spodziewał się ich przybycia. produktów z zagranicy.

Fundacja przypomniała w oświadczeniu, że tylko metropolita diecezjalny, a pod jego nieobecność przewodniczący komisji stałej, ma prawo do zwolnienia podatkowego, o co w tej chwili się nie zwracali.

Powiedzieli, że jeśli osoby pojawiają się w urzędach celnych, aby odebrać kontenery w imieniu Kościoła Episkopalnego, mogą to być tylko sfałszowane dokumenty wykorzystywane przez siatki przestępcze.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni władze skonfiskowały kolejną partię broni i amunicji w Port-de-Paix na północy kraju i aresztowały w tym samym mieście osobę, która transportowała 25 000 pocisków w publicznym autobusie.

Wszystko to wydarzyło się, gdy starcia między gangami na północy stolicy doprowadziły do ​​eskalacji 89 zabitych, 16 zaginionych i 74 rannych, jak wynika z raportu Krajowej Sieci Obrony Praw Człowieka.

samochód / anna

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.