Potwierdzone przypadki i zgony spowodowane wzrostem cholery na Haiti | Aktualności

W sobotę Panamerykańska Organizacja Zdrowia (PAHO) potwierdziła, że ​​liczba potwierdzonych przypadków cholery na Haiti wzrosła do 123, podczas gdy całkowita liczba zgonów z tego powodu osiągnęła obecnie 37.

Przeczytaj także:

ONZ zatwierdza sankcje przeciwko ugrupowaniom zbrojnym na Haiti

Według ostatniego zamknięcia informacji, które obejmuje dane do 18 października, cztery nowe przypadki cholery zostały zarejestrowane w zarządzie ośrodka, a alarmy są przedmiotem dochodzenia w Artibonite, Center, Northeast, West, Southeast, Grand’Anse i Nippes. .

W obszarze metropolitalnym istnieje już osiem regionów, w których wybuchła epidemia, przy czym najbardziej dotknięte są Cité Soleil (49 procent wszystkich podejrzanych) i Port-au-Prince (37 procent wszystkich podejrzanych).

Ustalono również, że w więzieniu cywilnym Port-au-Prince zidentyfikowano 271 podejrzanych przypadków, 12 potwierdzonych przypadków i 14 zgonów z powodu cholery.

Ten stan zdrowia został pogorszony przez niepewność i brak paliwa, zapasów i żywności, które wszystko to stwarza bardzo niekorzystną sytuację dla tego karaibskiego narodu, który może się pogarszać w miarę upływu dni.

Według Ministerstwa Zdrowia Haiti 41 procent przypadków dotyczy dzieci w wieku poniżej 10 lat, grupy wiekowej o wysokim ryzyku wystąpienia powikłań, a nawet śmierci z powodu cholery.

W związku z tym i w oparciu o poważny brak bezpieczeństwa żywnościowego, z jakim boryka się ten kraj, Panamerykańska Organizacja Zdrowia ostrzegła, że ​​niedożywione dzieci są trzykrotnie bardziej narażone na śmierć.

Na początku października odnotowano na Haiti pierwszy od 2019 r. przypadek cholery, choroby, która rozprzestrzeniła się w tym kraju po trzęsieniu ziemi w 2010 r. i w niecałą dekadę spowodowała śmierć ponad 10 000 osób i zainfekowała ponad 820 000 osób.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *