Power Dot otrzymuje inwestycję w wysokości 150 mln na rozbudowę sieci punktów ładowania w Hiszpanii – Sektor – Hybrydowy i Elektryczny

Ładowarka samochodów elektrycznych Firma Power Dot otrzymała 150 milionów euro inwestycji od francuskiego funduszu infrastrukturalnego Antin w celu rozszerzenia sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Belgii, Luksemburgu i Polsce, jednej z największych. Ładuje pojazdy elektryczne na całym świecie.

Dzięki tej umowie obie firmy dążą do demokratyzacji sektora zrównoważonej mobilności poprzez model biznesowy Power Dot, który obejmuje ponad 5000 punktów ładowania rozmieszczonych w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Belgii, Luksemburgu i Polsce i ma nadzieję przekroczyć 14 000 punktów w 2025 roku.

W ten sposób Power Dot pozyskał wsparcie jednego z największych funduszy infrastrukturalnych na świecie, zarządzając aktywami o wartości ponad 22 000 milionów euro, w celu zdobycia pozycji lidera na docelowym rynku przewozów towarowych.

„Antn stawia tylko na silne firmy z dobrym przepływem pieniężnym, więc zaufanie, jakim obdarzyli Power Dot, jest hołdem dla pracy, jaką wykonaliśmy w branży mobilności elektrycznej w całej Europie” – wyjaśnił dyrektor generalny Power Dot, Joao Seabra.

Dyrektor generalny podkreślił również, że firma Power Dot narodziła się z misją „zintegrowania punktów ładowania z życiem ludzi poprzez instalowanie ładowarek w codziennych miejscach i miejscach, w których dużo podróżujemy”, więc ta inwestycja umacnia twoją przyczynę bycia z firmy i sprawia, że jeden z najlepiej finansowanych operatorów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.