Powieść Johna Le Carre zostanie opublikowana pośmiertnie w październiku

Jego agent mówi, że nowa książka brytyjskiego mistrza szpiegostwa Johna Le Carre trafi do sprzedaży w październiku i obiecuje czytelnikom, że znajdą na jej łamach „taki wyraźny głos” powieściopisarza, który zmarł pięć miesięcy temu.

John Le Carré, którego prawdziwe nazwisko brzmi David Cornwell, zmarł 12 grudnia 2020 roku po zapaleniu płuc. Miał 89 lat.

Powieściopisarz sprzedał ponad 60 milionów książek, a jego wątki są często inspirowane jego karierą tajnego agenta.

Bohater 26 powieści pt SilverviewWedług podsumowania opublikowanego przez jego wydawcę, Penguin Viking, Julian Lundsley opuścił wysokie stanowisko w Londynie, aby przejąć bibliotekę w małym angielskim nadmorskim kurorcie.

Ale zaledwie kilka miesięcy po rozpoczęciu tej nowej profesji przybywa gość, aby zakłócić spokojne życie Juliana.

Edward, polski imigrant mieszkający w Silverview, dużym domu na obrzeżach miasta, wydaje się dużo wiedzieć o rodzinie Juliana i jest bardzo zainteresowany jego nowymi zajęciami.

Jego agent literacki, Johnny Geller, wyjaśnił w czwartek: „Jak w przypadku wszystkich książek Le Carre, gdy akcja się rozwija, odkrywasz, że w grę wchodzą służby wywiadowcze. Wszystko skupia się na tych (dwóch) postaciach i chcesz wiedzieć, dlaczego”. W BBC.

Geller powiedział, że podczas czytania rękopisu czuł się „słodko-gorzko”. „Wiedziałem, że jest skończona powieść. A kiedy w końcu ją przeczytałem, zaledwie kilka miesięcy temu, ich uczucia były bardzo mieszane, ponieważ od razu go znalazłem (Le Carré), ma bardzo wyraźny ton. A historia była idealna , jaśniej – opisał Geller.

Kontynuował: „Ale z drugiej strony nie mogłem podnieść telefonu i przekazać mu swoich myśli i entuzjazmu (…) więc było to bardzo dziwne”.

Johnny Geller powiedział Guardianowi, że Le Carré „pobłogosławił” opublikowanie powieści swoim dzieciom, które z pomocą archiwisty obecnie katalogują jego niepublikowane prace.

„Są inne projekty, o których myślimy, ponieważ na krótko przed śmiercią pisał coś innego” – powiedział agent gazecie.

Książka ukaże się 14 października, w tygodniu, w którym John Le Carré skończy 90 lat.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *