Powitalna podróż do Hugo Chaveza, wicepremiera Kuby – Escambrai

Powitalna podróż do Hugo Chaveza, wicepremiera Kuby - Escambrai

Kubańska delegacja pod przewodnictwem Ricardo Carressasa odwiedziła Quartel de la Montana w Caracas, aby uhonorować boliwariańskiego przywódcę

Caprisas zwiedził obiekty Wojskowego Sanktuarium Historycznego i Muzeum, znajdującego się w parafii 23 de Enero. (fot. PL)

Kubański wicepremier Ricardo Cabrisas odwiedził górskie koszary w Caracas w piątek, aby uhonorować boliwariańskiego przywódcę Hugo Chaveza (1954-2013), poinformowała ambasada wyspy w Wenezueli.

Misja dyplomatyczna poinformowała w komunikacie prasowym, że 23 stycznia Caprisas zwiedził obiekty Wojskowego Sanktuarium Historycznego i Muzeum, znajdujące się w parafii, w towarzystwie innych wysokich rangą władz kubańskich odwiedzających ten kraj Ameryki Południowej w celu dokonania przeglądu wszechstronnej dwustronnej umowy o współpracy.

W skład delegacji kraju karaibskiego wchodzą również Minister Handlu Zagranicznego i Inwestycji Zagranicznych Rodrigo Malmerca; Wiceprezes Kubańskiej Grupy Biotechnologii i Przemysłu Farmaceutycznego (Biocubafarma), Maeda Morey Pérez; Prezydent Cuba Petroleum (Cubet) Juan Torres Naranjo.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro podkreślił wczoraj siłę relacji z krajem Antyli i podkreślił zaangażowanie w rozszerzenie stosunków dwustronnych w różnych obszarach o znaczeniu strategicznym.

Głowa państwa podkreśliła, że ​​„Kuba i Wenezuela są dziś bardziej zjednoczone niż kiedykolwiek i pracują nad planami wspólnego ich rozwoju i osiągnięcia zaspokojenia potrzeb naszych narodów w boliwariańskiej koncepcji maksymalnego szczęścia”.

Maduro podkreślił również, że sojusz między dwoma krajami jest na dobrej drodze, mając na celu zwiększenie wymiany w dziedzinie zdrowia, edukacji, kultury i sportu, a także w dziedzinie energetyki, przemysłu, rolnictwa i żywności.

30 października 2000 r. dwaj rewolucyjni przywódcy Fidel Castro (1926-2016) i Hugo Chavez (1954-2013) podpisali Umowę o Wszechstronnej Współpracy, będącą prawdziwym wyrazem woli obu krajów rozwijania wzajemnie korzystnych stosunków między ich miastami.

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *