Powołanie ustawodawcze zawieszone w związku z oskarżeniem prezydenta w Ekwadorze

Powołanie ustawodawcze zawieszone w związku z oskarżeniem prezydenta w Ekwadorze

Decyzja została podjęta przez Saquicelę po ponad siedmiu godzinach analiz i 32 interwencjach prawodawców, biorąc pod uwagę prośbę 40 innych parlamentarzystów o zabranie głosu w sprawie propozycji promowanej przez koalicję Unii dla Nadziei (UNES).

Sesja została zaplanowana na wznowienie tego popołudnia, po dniu, w którym większość wystąpień zawierała wiadomości dla rodzin zmarłych i rannych podczas 13-dniowego strajku narodowego zwołanego przez Unię Rdzennych Narodowości Ekwadoru (CONE), wspieranego przez studenci, robotnicy, kobiety, chłopi i inni.

Oprócz zwołania plenum wezwany został również prezydent, który nie brał udziału w rozprawie, co zostało skrytykowane przez niektórych ustawodawców i przesłał swoje dowody obrony na piśmie.

„Nie możemy delegitymizować protestu, ponieważ na zewnątrz są towarzysze, którzy są w stanie poświęcić swoje życie dla słusznej sprawy” – powiedziała Joanna Moreira, która zasugerowała również, aby debata nie została zamknięta, ale powinna zostać zawieszona w oczekiwaniu na kolejne decyzje rząd krajowy.

Ze swojej strony Pavel Muñoz podkreślił, że nikt w Ekwadorze nie mógł być zadowolony z tego, co wydarzyło się w ciągu 13 dni demonstracji, kiedy widziano społeczeństwo klasowo-rasistowskie, które nie tylko nie uznało słusznej przyczyny, ale w niektórych przypadkach było napiętnowane, a to określiła jako straszne.

Ponadto wyjaśnił, że prośba UNES jest odpowiedzią na obecność władzy wykonawczej z fałszywymi, bezużytecznymi i represyjnymi urzędnikami, a wcześniej wspomniał o dwóch scenariuszach: wygranie głosów i wezwanie do wyborów lub brak niezbędnego poparcia i utrzymanie lassa na głową państwa przez kolejne trzy lata.

Podkreślił, że „problemem dzisiaj nie jest koniecznie to, jak zarządzać państwem, co już jest poważnym problemem, ale jak zjednoczyć głęboko podzielone społeczeństwo”.

Strajk społeczny opiera się na 10-punktowej agendzie zaproponowanej przez Kony’ego dotyczącej tworzenia miejsc pracy, zakazu nielegalnego wydobycia, zainteresowania rolnictwem, budżetem na edukację i zdrowie, poszanowania praw zbiorowych, odrzucenia prywatyzacji i skutecznej walki z niepewnością.

Dzień wcześniej, kilka minut po inauguracji plenarnej sesji ustawodawczej, Lasso uchylił dekret ustanawiający stan wyjątkowy w sześciu z 24 prowincji kraju, co stanowiło jedną z gwarancji, o które prosił Kony w celu nawiązania dialogu z władzą wykonawczą. odpowiedzi na reklamacje.

mim / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.