Powolny postęp w pierwszym dniu największych wyborów w Chile

Powolny postęp w pierwszym dniu największych wyborów w Chile

Na wszystkie te stanowiska nominowano 15 400 kandydatów, najwięcej w historii Chile (Zdjęcie: Getty Images).

Powolne tempo organizowania i otwierania lokali wyborczych oznaczało początek soboty od godz Pierwszy dzień wyborów gubernatorów, burmistrzów, radnych i przedstawicieli w Chile.

Chociaż oficjalnie proces rozpoczął się o godzinie 08:00 czasu lokalnego, po godzinie 10:00 uruchomiono tylko 78,41 procent lokali wyborczych, co według danych przekazanych przez Służbę Wyborczą (Cerville) było opóźnione głównie z powodu nieobecności członków. .

W tym czasie najtrudniejszymi regionami kraju pod tym względem były regiony Antofagasta i Atacama na północy kraju, gdzie gotowych było odpowiednio tylko 63 i 61 proc. Strumieni.

W sumie 14 900 089 obywateli tworzy rejestr wyborczy, aby wybrać 16 wojewodów, 345 burmistrzów, 2252 radnych i 155 członków Konwentu Konstytucyjnego w sobotę i niedzielę.

W całym kraju uruchomiono 2700 lokali wyborczych z 46 000 stolikami i 184 000 urn, które będą działać od 08:00 do 18:00 czasu lokalnego, chyba że wyborcy nadal czekają na głosowanie w momencie zamknięcia.

Według danych firmy Servel, Na wszystkie te stanowiska zgłoszono 15 400 kandydatów, najwięcej w historii Chile.

Każdy wyborca ​​otrzymuje cztery karty do głosowania, na których musi podać po jednym nazwisku, co spowalnia głosowanie wielu, którym trudno jest nawet złożyć niezwykle duże karty.

W przypadku osób wpisanych do rejestru ludności tubylczej, dodaje się piąte głosowanie w celu głosowania na jedno z siedemnastu miejsc przyznanych ludom tubylczym na 155 kontyngentów w konwencji konstytucyjnej.

Na początku dnia był też niski napływ wyborców, choć wraz z upływem poranka frekwencja rosła, aw niektórych lokalach wyborczych były już szeregi wyborców, z których niemało cierpliwie czekało na otwarcie stolików. . Musiałem zapłacić.

Wstrzymanie się od głosu to klasyczny problem w chilijskich wyborach, a analitycy uważają, że ich wynik będzie pozytywny, jeśli ponad 50 procent wyborców weźmie udział w tym tygodniu.

W sobotę 15 maja i niedzielę 16 maja w Chile odbędą się wybory samorządowe 2021 roku. Zdjęcie: Servel.

W tych „mega wyborach” jest ponad 16 700 kandydatów. Zdjęcie: Getty Images.

(Informacje od Prensa Latina)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *