Powolny postęp w pierwszym dniu największych wyborów w Chile

Powolny postęp w pierwszym dniu największych wyborów w Chile

Na wszystkie te stanowiska nominowano 15 400 kandydatów, najwięcej w historii Chile (Zdjęcie: Getty Images).

Powolne tempo organizowania i otwierania lokali wyborczych oznaczało początek soboty od godz Pierwszy dzień wyborów gubernatorów, burmistrzów, radnych i przedstawicieli w Chile.

Chociaż oficjalnie proces rozpoczął się o godzinie 08:00 czasu lokalnego, po godzinie 10:00 uruchomiono tylko 78,41 procent lokali wyborczych, co według danych przekazanych przez Służbę Wyborczą (Cerville) było opóźnione głównie z powodu nieobecności członków. .

W tym czasie najtrudniejszymi regionami kraju pod tym względem były regiony Antofagasta i Atacama na północy kraju, gdzie gotowych było odpowiednio tylko 63 i 61 proc. Strumieni.

W sumie 14 900 089 obywateli tworzy rejestr wyborczy, aby wybrać 16 wojewodów, 345 burmistrzów, 2252 radnych i 155 członków Konwentu Konstytucyjnego w sobotę i niedzielę.

W całym kraju uruchomiono 2700 lokali wyborczych z 46 000 stolikami i 184 000 urn, które będą działać od 08:00 do 18:00 czasu lokalnego, chyba że wyborcy nadal czekają na głosowanie w momencie zamknięcia.

Według danych firmy Servel, Na wszystkie te stanowiska zgłoszono 15 400 kandydatów, najwięcej w historii Chile.

Każdy wyborca ​​otrzymuje cztery karty do głosowania, na których musi podać po jednym nazwisku, co spowalnia głosowanie wielu, którym trudno jest nawet złożyć niezwykle duże karty.

W przypadku osób wpisanych do rejestru ludności tubylczej, dodaje się piąte głosowanie w celu głosowania na jedno z siedemnastu miejsc przyznanych ludom tubylczym na 155 kontyngentów w konwencji konstytucyjnej.

Na początku dnia był też niski napływ wyborców, choć wraz z upływem poranka frekwencja rosła, aw niektórych lokalach wyborczych były już szeregi wyborców, z których niemało cierpliwie czekało na otwarcie stolików. . Musiałem zapłacić.

Wstrzymanie się od głosu to klasyczny problem w chilijskich wyborach, a analitycy uważają, że ich wynik będzie pozytywny, jeśli ponad 50 procent wyborców weźmie udział w tym tygodniu.

W sobotę 15 maja i niedzielę 16 maja w Chile odbędą się wybory samorządowe 2021 roku. Zdjęcie: Servel.

W tych „mega wyborach” jest ponad 16 700 kandydatów. Zdjęcie: Getty Images.

(Informacje od Prensa Latina)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *