Pożary lasów pochłaniają tysiące hektarów w Ekwadorze

Pożary lasów pochłaniają tysiące hektarów w Ekwadorze

Organizacja wyjaśniła, że ​​w tym mieście odbyło się spotkanie Komitetu ds. Działań Kryzysowych, którego celem było skoordynowanie procedur i doprecyzowanie prac związanych z terminowym reagowaniem i monitorowaniem obszarów, na których nadal występują aktywne pożary.

Podobnie SGR opłakiwała śmierć strażaka z Loja, który spędził cztery dni na intensywnej terapii po ugaszeniu kilku pożarów lasów w regionie Andów.

Tymczasem pożar strawił kolejne 1000 hektarów roślinności w mieście La Esperanza w prowincji Carchi. Akcja uduszenia i likwidacji w regionie trwa do dziś.

Intensywność i nasilenie pożarów lasów po nadejściu lata powoduje napięcie i panikę wśród obywateli tego południowoamerykańskiego kraju.

Instytut Meteorologii i Hydrologii (INAMHI) ostrzegł niedawno, że nowa pora pogodowa stwarza sprzyjające warunki do występowania pożarów lasów.

Zdaniem organizacji na większe zagrożenie ze względu na wyższe temperatury, niższą wilgotność otoczenia, mniejsze zachmurzenie, a także zwiększoną prędkość wiatru i promieniowanie ultrafioletowe narażone będą hrabstwa Sierra i South Coast.

Z tego powodu Inami zaleciła unikanie spalania pozostałości leśnych, śmieci lub podpalania w obszarach nadających się do pożarów.

m/nt

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *