Pożary niszczą tysiące akrów w Everglades na Florydzie

Pożary niszczą tysiące akrów w Everglades na Florydzie

a pożar lasu Dotknęło tysiące akrów w Everglades Zachodnie hrabstwa Miami-Dade i Broward, Floryda, Stany Zjednoczone.

ten Pożary lasów wciąż trwają. Do tej pory spłonęło co najmniej 17 503 akrów. Pierwszy raport o pożarze przyszedł w czwartek.

Władze leśne sklasyfikowały ten pożar jako L-30. Jest położony w Everglades na zachód od US-27 i Pines Boulevard.

Udało im się powstrzymać 65% ognia, ale dym powoduje niedogodności dla pobliskich społeczności, a popiół nadal spada, wpływając na jakość powietrza.

Strażnicy z Florida Forest Service monitorują aktywność wiatru, płomieni i dymu przez kilka dni w okolicy.

Telemondo 51 I wskazał w sobotę, że lekki deszcz pomógł uspokoić płomienie, ale otoczenie jest nadal suche, a wiatr silny.

Pożar jest ograniczony do obszaru otoczonego wodą i wałami i nie jest uważany za zagrożenie dla pobliskich domów lub firm.

Eksperci leśnicy powiedzieli, że pożar rozprzestrzenił się na północ od Crome Street w Miami-Dade. Później rozrósł się do hrabstwa Broward.

Mieszkańcy Pembroke Pines i Miramar powinni zamykać okna i chronić się przed popiołem i dymem.

ten Park Narodowy Everglades Jest to teren podmokły o powierzchni ponad 600 000 hektarów. Obszar ten tworzą lasy namorzynowe, bagna i sosny. Jest domem dla setek gatunków zwierząt. Ten rodzaj pożaru jest częsty, ale mimo to uważany jest za ogromny i szokujący.

W 2021 było Podobny pożar w West Miami-Dade. Spalił ponad 200 akrów, choć był mniej rozległy niż te obecnie czynne, zmuszając władze do zamknięcia kilku dróg. Nazywał się Mile Marker 19.

Potrzebujemy Twojej pomocy:

Podobnie jak Ty, tysiące Kubańczyków Czytają i wspierają niezależne dziennikarstwo CiberCuba. Nasza niezależność redakcyjna zaczyna się od niezależności ekonomicznej: żadna organizacja z żadnego kraju nie finansuje CyberKuba. Tworzymy własną agendę, publikujemy nasze opinie i oddajemy głos wszystkim Kubańczykom bez wpływów z zewnątrz.

Nasza gazeta do dziś była finansowana wyłącznie z reklam i prywatnych pieniędzy, ale to ogranicza nasze możliwości. Dlatego prosimy o pomoc. Twój wkład finansowy pozwoli nam prowadzić więcej dziennikarstwa śledczego i zwiększyć liczbę współpracowników raportujących z Al Jazeera, przy jednoczesnym zachowaniu niezależności redakcyjnej. Każdy wkład, duży czy mały, będzie miał wielką wartość dla naszej przyszłości. Już od 5 USD i zaledwie minutę swojego czasu możesz połączyć siły z CiberCuba. Dzięki.

Wkład teraz