Poznaj Chicę Toro, kolumbijską artystkę, która rozkochała Polaków w swoich tekstach i bitach

Poznaj Chicę Toro, kolumbijską artystkę, która rozkochała Polaków w swoich tekstach i bitach

Chica Toro, Kolumbijka mieszkająca w Czechach, swoją muzyką porywała polską młodzież do tańca i śpiewania.. Ta piosenkarka reggaeton działa w swojej karierze od 5 lat, a teraz chce przekazać światu ważne przesłanie poprzez swoją nową piosenkę pt. Kolumbia to nie Pablo.

Zdaniem artysty utwór łączący reggaeton z merengue ma to udowodnić „Kolumbia to folklor, sztuka, różnorodność biologiczna, kultura i gastronomia. Kolumbia to nie Pablo.”.

„Mieszkam w Czechach, a moja muzyka jest często odtwarzana w Polsce i gdziekolwiek pójdę, pytają mnie: «Skąd jesteś?» A kiedy mówię, że jestem Kolumbijczykiem, od razu mówią: «Kolumbia, Pablo Escobar .'” Dla mnie to wstyd, bo wiem, że mój kraj nie zasługuje na taką klasyfikację.„Artysta wyjaśnia w wywiadzie dla Show Karakol.

Poprzez tę piosenkę piosenkarka wysyła mocne przesłanie: rodzaj muzycznej wypowiedzi, która odzwierciedla tożsamość narodową i podkreśla korzyści płynące zarówno z kultury, jak i różnorodności biologicznej.

Artystka dodała: „To zaproszenie dla osób za granicą, zwłaszcza Polaków, do odwiedzenia Kolumbii i inwestowania w Kolumbii. Kolumbia to góry, Kolumbia to krajobrazy, a Kolumbia to piękne kobiety”.

Chika Toro z każdym dniem coraz bardziej podbija Polaków swoim niepowtarzalnym głosem i stylemCo towarzyszy ważnym przesłaniom, które podnoszą wysoko trójkolorową flagę. Teraz ma nadzieję, że jego muzyka i przesłanie dotrą do innych krajów Europy.

„Mimo że nie mówią po hiszpańsku, widać ich, gdy jesteśmy na koncercie imitując muzykę, ale muzyka zdecydowanie nie ma granic” – przyznaje kolumbijska artystka.

Oprócz tworzenia muzyki Chika Tooru chce także podnosić świadomość poprzez swoje teksty. Według niej na artystach „ponosi się bardzo dużą odpowiedzialność, aby nie tylko tworzyć muzykę, która ma służyć rozrywce, ale także nieść przesłanie społeczne. Myślę o tym szczególnie z myślą o przyszłych pokoleniach, aby zmienić segment i wpłynąć na poziom kulturowy.

Chica Toro odbędzie swoją pierwszą trasę koncertową zatytułowaną Gracias Poland po 7 miastach w Europie Początek następnego 20 kwietnia. Tymi koncertami Kolumbijka na swój sposób podziękuje krajowi, który otworzył przed nią drzwi.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *