Pracownicy transportu w Ekwadorze będą strajkować w sprawach przeciwko rządowi

transportistas-de-ecuador-haran-paro-en-demandas-a-gobierno
Quito, 19 kwietnia (Prinsa Latina) wezwał Transportistas z Ekwadoru do zaprzestania dzisiaj działalności z powodu braku uwagi władz na wymogi związkowe.

Wezwanie do protestu nadeszło od i wewnątrz Krajowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego Pasażerów Prowincjonalnych, w następstwie decyzji podjętej przez związki i spółdzielnie kierowców w całym kraju.

Przyczyną zatrzymania jest m.in. odrzucenie przez kierowców wysokich cen paliw oraz brak środków na kontynuowanie działalności.

Prezydent federacji Abel Gomez zapowiedział, że początkowo zawieszenie działalności potrwa co najmniej 48 godzin, ale może stać się skrajne, jeśli rząd nie będzie odpowiadał na ich prośby.

Został również poinformowany, że biura spółdzielni międzyprowincjalnych pozostaną otwarte, aby pomóc poszkodowanym pasażerom w odroczeniu ich lotów lub zwróceniu opłat zapłaconych za bilety.

W ubiegłą sobotę Rada Dyrektorów Federacji spotkała się z ministrem rządu Gabrielem Martinezem, nie osiągając porozumienia.

Przed ogłoszeniem wyłączenia stacje naziemne w Guayaquil i Pascualis poinformowały, że będą działać, dopóki jednostki nie ingerujące w strajk nie będą mogły świadczyć usług.

jf / scm

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *