Pracownicy z Panamy wychodzą na ulice, aby domagać się sprawiedliwości społecznej • Pracownicy

Pracownicy z Panamy wychodzą na ulice, aby domagać się sprawiedliwości społecznej • Pracownicy

Jak ogłosili jej przywódcy, budowniczowie, nauczyciele, rybacy i kierowcy ciężarówek z Panamy, między innymi związkami, wyszli dziś na ulice, aby zaprotestować przeciwko wysokim kosztom życia i domagać się sprawiedliwości społecznej.

W tej stolicy, przy ulicy Centenario, donosi Prensa Latina, członkowie Narodowej Zjednoczonej Federacji Pracowników Budowlanych i Sprzymierzonych (Suntracs) zablokowali drogę, żądając zamrożenia wysokich cen paliw i podstawowego koszyka gospodarstw domowych.

Również w prowincji Panama w Oeste, Luis Freddy, jeden z liderów Suntrack, wskazał, że dni strajków (protestów) będą trwały tak długo, jak to konieczne, aby odrzucić interesy rządu z firmami farmaceutycznymi w ramach Solidarity Drug Program, który stara się być paliatywnym w obliczu niedostatku leczenia chorób przewlekłych.

Podczas wyznaczania zachodnich granic w Chiriqui, Veraguas i Herrerze sławni ludzie w Białych Hełmach wyszli na demonstracje i wezwali ludzi do zjednoczenia się w tych żądaniach godnej pracy, podwyżek płac publicznych i przeciwko neoliberalnej polityce na rzecz dużych transnarodowych korporacje. .

Sekretarz generalny Narodowej Konfederacji Autonomicznego Związku Związków Zawodowych (CONUCI) Marco Andrade z partnerskiej stolicy Dawida oświadczył temu medium, że klasa robotnicza i najskromniejsze części społeczeństwa są zmuszone do intensyfikacji działań lobbingowych przed dwuznacznością. stanowiska kierownicze.

Andrade określił, że główni przywódcy ruchów ludowych, związków zawodowych i związków zawodowych różnych ludzi z całego przesmyku, członkowie Zjednoczonego Sojuszu Ludowego na rzecz Życia, będą mieszkać jutro, w środę, w symbolicznym Paraninfo Uniwersytetu Panamskiego, odpowiedź rządu 28 czerwca na listę 32 postulatów.

Powiedział, że protesty rozprzestrzeniły się po całym kraju, a od poprzedniego dnia dołączyli do nich nauczyciele z Zachodniego Regionu, którzy zdecydowali się przerwać pracę.

Abdelilah Besira, sekretarz związku nauczycieli, widzi, że stoją przed propozycjami rządowymi, które nie odpowiadają potrzebom Panamczyków i decydują się tylko na dotacje, co jest tymczasowym wsparciem.

Jednak Manuel Levigion, szef firm żeglugowych, wyjaśnił, że nadal nie ma porozumienia z rządem krajowym w sprawie subsydiów lub subsydiów dla sektora, i stwierdził, że jego propozycja pozostaje zamrożeniem cen paliwa dla wszystkich mieszkańców. , co organ wykonawczy uważa za niemożliwe. (Zaczerpnięte z PL)

You May Also Like

About the Author: Nathaniel Sarratt

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.