„Pracuję na zasadzie konsensusu i nie lubię narzucać decyzji”.

Odpowiedz szczerze: ile rzeczy w Twojej szafie zostało rozdanych przez kilka sezonów? Czy lubisz i pasujesz do wszystkich spodni? Czy wiesz, jakie masz dżinsy? Czy nosisz je wszystkie? Tylko biorąc pod uwagę ostatnie trzy miesiące, po sześć z każdego Według danych z 10 kobiet nie nosi połowy (lub więcej) swojej garderoby Raport o modzie cyrkularnej 2022 Do mikrolitfirma zajmująca się skupem i sprzedażą nadwyżek odzieży, którą zaczęli tkać w 2015 roku Aretzy Lorono I José Maria del Moral Dać drugie życie ogromnej ilości ubrań, które są przechowywane, niemal nieświadomie, pod komodą. Praca promująca gospodarkę o obiegu zamkniętym: „Z drugiej strony W sobie Zrównoważony, ponieważ nie ma nic bardziej zrównoważonego niż nieprodukcja większej ilości, niż niegenerowanie większej ilości odpadów przemysłowych i ponowne wykorzystanie mody w dobrym stanie” – mówi. Iker Feliz de Mendizabal (Bilbao, 1977), prezes od stycznia dla tej firmy.

Dla sprzedawcy proces biznesowy jest prosty: wystarczy spakować co najmniej pięć (czystych) ubrań i dostarczyć je do tej firmy, która po ustaleniu ceny za każdy numer referencyjny sprzedaje je za pośrednictwem swojej strony internetowej; Po przesłaniu właściciel otrzymuje około 50% płatności bez konieczności rozmowy z kupującym lub fotografowania każdej jednostki do wystawienia na aplikacje z drugiej ręki. A Handel elektroniczny Z 2,5 milionami użytkowników, Działa w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoszech, Belgii, Niemczech i Polsce Miesięcznie sprzedaje 150 000 sztuk odzieży, „z zamiarem pomnożenia tej liczby przez pięć w ciągu najbliższych pięciu lat”, mówi dyrektor tej zarządzanej przez właściciela firmy do czterech i pół miesiąca. „Chcieli dawać partia dla firmyzrobić rundę finansowania (od 3 do 4 mln euro) i zrealizować plan znacznego wzrostu” – zdradza menedżer, który po 16 latach pracy w branży konsultingowej – 9 lat w Accenture wtedy w PricewaterhouseCoopers I KPMG– A w dwóch startupach poznał założycieli Start Up Association w Bilbao.

Aby osiągnąć tę liczbę, program ekspansji i transformacji na lata 2023-2026 opiera się na czterech głównych osiach:Poszukujemy nowego magazynu, czterokrotnie większy od obecnego, od 25 000 do 30 000 mkw.; W Hiszpanii, ale analizujemy alternatywy w różnych punktach, z Saragossy, Madrytu, Kastylii, León lub w samym Kraju Basków. Naszym zamiarem jest również dotarcie do 50 sklepów [hoy tienen tres en Bilbao y otra en San Sebastián]. Identyfikujemy nowe alternatywy biznesowe, takie jak domena wertykalna miniaturowe książeczkiużywanych książek [despachan unos 20.000 euros; unos mil ejemplares al mes]Pchli targ jest znacznie łatwiejszy w zarządzaniu i przechowywaniu niż ubrania, a my myślimy również o grach wideo lub płytach DVD, a po zdefiniowaniu modelu biznesowego uruchomienie większej liczby linii jest łatwe. I jako czwarty filar zrobimy to Popraw wydajność operacyjną, aby zwiększyć marżez Zaangażowanie w technologię Z tworzeniem plików Aplikacje [prevista para antes de verano, ahora solo venden a través de web]połączyć sztuczna inteligencja Do, ze zdjęciem, zaznacz do cennik; Więcej inwestycji w marketing i wdrożyć solidny model kontroli w obszarach zarządzania i finansów” – precyzuje kierownik, inżynier informatyk z tytułem MBA. Jest to „bardzo rygorystyczny” plan, którym firma się kieruje, według szacunków Feliz de Mendisabal, Zwiększy obecną siłę roboczą ze 100 do 350 pracowników.

Trójstronna administracja

W Micolet trzy osoby to nie tłum. Chociaż Vélez de Mendizábal jest dyrektorem generalnym, dzieli zarządzanie z dwoma właścicielami firmy., „przewaga”, która pozwala mu złagodzić typową dla tego stanowiska samotność: „Czujemy się komfortowo, podejmując decyzje we trójkę i mamy duży margines swobody i dyskrecję” — ujawnia. Jego główne funkcje toWiodące rundy finansowanianadzór gospodarczy, relacje inwestorskie, zarządzanie i nadzór nad spółkami; Aritza jest dyrektorem operacyjnym i fizycznym rozwojem biznesowym, a José María, Txema, kontroluje część technologiczną i marketingową”.

jako liderPrzemyśl wszystko przed podjęciem decyzji. Pracuję na zasadzie konsensusu. Nie lubię narzucać rzeczy. I Zachęcam każdego pracownika do suwerenności w zakresie własnych działań I że wynik mierzy się później bramkami. Podoba mi się ten model zarządzania.” „Najlepszym sposobem motywowania jest nadanie zespołowi pewności siebie i odpowiedzialności. Dla tych, którzy tego wymagają i na to zasługują. Nie każda osoba może mieć obowiązki. Ale z kontrolą i komunikacją. Jeśli się zboczą, idziemy dalej, ale musisz pozwolić im pracować”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *